Jest już płyta Jowity Sip

27.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #jowita sip   #opera   #śpiewaczka   #płyta   #znasz li tę pieśń   #tongraf   

"Znasz-li tę pięśń", płyta z polskimi pieśniami narodowymi w wykonaniu  pochodzącej z Piły śpiewaczki operowej Jowity Sip,  jest już gotowa. Nagrania powstawały między innymi w Sali Miejskiej Inwest-Parku, podczas wizyty artystki w domu rodzinnym. Projekt okładki płyty powstał w pilskiej firmie Tongraf

Jowita Sip mieszka na stałe w Wiedniu. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę baletu i fortepianu w Teatrze Wielkim w Moskwie. Uczyła się w Pile w Państwowej Szkole Muzycznej, studiowała w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno – Aktorskim oraz na renomowanej uczelni wiedeńskiej Universität für Musik und Darstellende Kunst in Wien, w klasie śpiewu solowego u prof. Gerharda Kahrego i w klasie pieśni i oratorium u prof. Charlesa Spencera, uzyskując dyplom Magister Art.
 
Koncertowała m.in. w Japonii, Hiszpanii, Słowacjii, Austrii, Chorwacji, Niemczech, Polsce, we Włoszech,  w Rumunii i na Mauritiusie.  Krytycy zwracają szczególną uwagę na czystość głosu, pewność intonacji i wyraz aktorski Jowity Sip.

To może Cię także zainteresować:
WOŚP: Rejs z prezydentem Głowskim
Zabytkowe organy będą wyremontowane!
WOŚP: Stokłosa zatrudnił Komarowskiego

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: Jowita Sip /facebook/