Jesteś odpowiedzialny/a/? - Przygarnij Burka!

06.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #schronisko dla zwierząt   #przygarnij burka   #pomoc   #wolontariat   

 Już w sobotę 7 października w Parku na Wyspie odbędzie się 8. edycja akcji "Przygarnij Burka".  W tym roku organizatorzy poszukują domów dla 8 psów. Początek akcji o godzinie 13.00.

 - Kolejny raz poszukujemy domów dla psów z pilskiego schroniska. Psy zostały wybrane przez zoopsycholog panią Danutę Żołędziewską. Są w różnym wieku, z różną przeszłością. Wybierając psy nie kierujemy się wytycznymi konkursów piękności – zależy nam, żeby na Wyspę trafiły psy, obok których w schronisku przechodzi się obojętnie. Oczywiście przechodzą one testy, dzięki którym sprawdzamy czy poradzą sobie na Wyspie, jakiej rodziny potrzebują, czy są sportowcami czy bardziej sprawdzą się na kanapie. Ale za każdym razem podkreślamy – psy oddane, porzucone, skrzywdzone wymagają pracy i nie można kierując się emocjami wziąć takiego psa, a potem, po kilku dniach, oddać. To zobowiązanie na całe życie, ale również przyjaciel na całe życie - podkreślił prezydent Piły Piotr Głowski, którego żona Magdalena wymyśliła i zainicjowała akcję. Państwo Głowscy opiekują się dwoma psami adopotowanymi ze schroniska.

 
- Jeden wygląda prawie jak owczarek niemiecki i jak owczarek niemiecki stróżuje pilnując nas i posesji. Drugi jest bardziej labradorowaty i jak pies tej rasy lubi wodę, więc tapla się w każdej kałuży. Ale oba są wierne, wdzięczne i kochane - opisywał prezydent charaktery adoptownych zwierząt.
    
Przypomnijmy więc: dzięki wcześniejszym akcjom "Przygarnij Burka" udało się znaleźć domy dla kilkudziesięciu psów, które adoptowane są nie tylko w dniu wydarzenia, ale również później. Akcja przynosi efekty długoterminowe - coraz więcej osób przekonuje się, że warto dać szansę psom ze schroniska. To ważne, bo w schronisku na dom czeka wiele wspaniałych psów.
 
- Zachęcamy, zapraszamy ale również apelujemy o świadome podejmowanie decyzji o adopcji. Przygarnięcie psa nie może być kaprysem, chwilową zachcianką, bo przyjaciół nie oddaje się, nie porzuca - mówił właściciel pilskiego schroniska Zenon Jażdżewski.
 
W tym roku akcji adopcyjnej ponownie towarzyszyć będą konkursy, zabawy, gry, pokazy, kącik edukacyjny, porady weterynaryjne i pokaz rehabilitacji psów. Przypomnijmy również, że od 4 października trwają Dni Otwarte Schroniska, w którym przebywa 350 psów, a blisko dwieście jest gotowych do adopcji. 
 
- Różnie o nas mówiono i my - biorąc te uwagi i zastrzeżenia pod uwagę - staramy się uchybienia i niedopatrzenia usunąć. Dlatego jesteśmy otwarci i osoby, które nas w tych dniach odwiedzą, będa mogły zajrzeć wszędzie. W każdy kąt -deklaruje Z. Jażdżewski.   
 
Wracając do akcji "Przygarnij Burka": w  2014 r. dom znalazło 8 psów (wszystkie z akcji),  w 2015 6 z 8, a w zeszłym roku 5 z 6 psów. Do schroniska wrócił niestety Zulek, który w tym roku ponownie zaprezentuje się na Wyspie.  Zdjęcie Zulka i innych psów poniżej.
 
 

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Katarzyna Sztafel