Jeszcze masz szansę zagłosować na Pilski Budżet Obywatelski

Prezydent Piotr Głowski podjął zarządzenie o wydłużeniu głosowania w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego do 21 lipca. Ogłosił również nabór do Komisji Konsultacyjnej. Przyjmowanie zgłoszeń do Komisji potrwa do 10 lipca.

REKLAMA

Przypomnijmy, że budżet obywatelski to część pieniędzy z budżetu miasta, o wydaniu której decydują bezpośrednio sami mieszkańcy. W Pile, w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018, mieszkańcy otrzymają do rozdysponowania aż 3 miliony złotych. Swoje propozycje do budżetu obywatelskiego mógł zgłosić każdy pilanin, który w 2017 r. ukończy 16 rok życia. Zgłaszane propozycje zadań dotyczą poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Piły. Swój głos na wybrane inwestycje można oddać przez portal www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub osobiście w poniżej wymienionych punktach:


1.    Urząd Miasta Piły–Biuro Obsługi Interesanta, Plac Staszica 10,
2.    Filia Nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Ludowa 11,
3.    Filia Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Prusa 16,
4.    Filia Nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – al. Powst. Wlkp. 62,
5.    Filia Nr 6 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Królowej Jadwigi 17,
6.    Filia Nr 7 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – al. Poznańska 91,
7.    Filia Nr 8 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Gen. Andersa 10,
8.    Filia Nr 9 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Wenedów 8a.


Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania osiedlowe i 5 głosów na zadania małe. Na każdym osiedlu lub obszarze dotychczasowych osiedli (Śródmieście, Jadwiżyn, Zamość) powinno zostać wskazane do realizacji przynajmniej jedno zadanie z puli zadań małych. Zadania, które w wyniku głosowania uzyskają największe poparcie mieszkańców, będą realizowane w 2018 r., z możliwością dokończenia w 2019 r.


W poprzednich latach ze środków Pilskiego Budżetu Obywatelskiego m.in. dokonano zakupu nowych siedzisk na stadion żużlowy przy ul. Bydgoskiej, wybudowano plac zabaw i siłownię plenerową dla mieszkańców ul. Motylewskiej czy parking przy ul. Matwiejewa.
W celu zgłoszenia się do pracy w Komisji Konsultacyjnej należy do 10 lipca br. dostarczyć zgłoszenie. Komisja będzie pracowała na posiedzeniach, których harmonogram zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania Komisji. Udział w pracach Komisji jest bezpłatny. Zadaniem Komisji Konsultacyjnej będzie wpisanie do systemu elektronicznego – za pośrednictwem komputerów udostępnionych przez Urząd Miasta Piły - głosów oddanych za pośrednictwem kart papierowych


Zachęcamy do głosowania oraz zgłaszania się do Komisji Konsultacyjnej.
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt, UM Piła

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki