Kolejne spotkanie miłośników książek i filmów

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Premier książkowych i filmowych nie brakuje. Które z nich osą ciekawe i warto się nad nimi pochylić dyskutowano podczas kolejnego spotkania „Zaczytanych Kinomanów”. Tematem przewodnim spotkania były filmy i książki obyczajowe i dramaty.

 

REKLAMA

- Stephen King jest stałym gościem Zaczytanych. Tym razem rozmawialiśmy o „Zielonej Mili”, jednej z niewielu książek spoza horroru w bibliografii tego autora. Książka i jej ekranizacja zrobiły na dyskutujących niesamowite wrażenie, nie sposób przejść obok nich obojętnie. Kolejnym tytułem był "Kamerdyner" opowiadający historię Cecila Gainesa czarnoskórego kamerdynera, który przez ponad trzydzieści lat pracował w Białym Domu. Przez pryzmat jego pracy i życia poznajemy przemiany kulturowe i społeczne w USA. Nie mogło zabraknąć oczywiście fantastyki i jednej z ważniejszych premier tego roku, czyli „Blade Runnera 2049”. Wszyscy, którzy zdążyli już obejrzeć ten film są zgodni co do tego, że jest wyjątkowy i niesamowity pod względem wizualnym. Część z obecnych twierdzi jednak, ze fabuła czasami niestety kuleje. – mówi Krzysztof Oleksy, jeden z organizatorów spotkań literacko-filmowych.

„Zaczytani” rozmawiali także o filmach noir, superbohaterach, nadchodzących premierach i serialach. Kolejne spotkanie już w listopadzie, zajrzyj na ich profil by dowiedzieć się jaki będzie temat przewodni spotkania.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, Krzysztof Oleksy; zdjęcia: Zaczytani Kinomani /facebook/

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki