Koronawirus: Manifestowali przeciwnicy obostrzeń

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

Tak jak w kilkudziesięciu polskich miastach, tak i w Pile odbył się w sobotę protest przeciwko wykorzystywaniu przez rząd epidemii koronawirusa, do nakręcaniu spirali społecznej paniki, niszczeniu gospodarki i ograniczaniu wolności.

REKLAMA

Uczestnicy pilskiej manifestacji dzieli się na dwie grupy: część uważa, że "COVID-19 to fikcja". Inni,  że w prawdzie wirus istnieje, ale rząd wykorzystuje ten fakt do zabierania Polakom wolności. Wśród postulatów znalazły się żądania:hasła: zaprzestania publikowania fałszywych statystyk COVID-19”, zaprzestania nakręcania społecznej paniki, zaprzestania stosowania niewiarygodnych testów PCR. Protestujący domagali się także: otwarcia przychodni i zniesienia zakazów odwiedzin w szpitalach, zakończenia „terroru maseczkowego”, zaprzestania medialnych manipulacji, zaprzestania niszczenia gospodarki, nie wprowadzania zdalnej edukacji oraz nie obejmowania kwarantanną zdrowych ludzi. Protest zakończył się przemarszem z placu Zwycięstwa pod mural żołnierzy wyklętych przy ulicy Okrzei.

Według policji manifestanci: „nie naruszyli przepisów prawa dotyczących zakłócenia ładu i porządku publicznego”,  „większość osób stosowała się do obostrzeń, które obowiązują od soboty w całej Polsce” (żółta strefa) oraz, że   „z całości zgromadzenia, oprócz nagrań z miejskiego monitoringu, został także stworzony materiał filmowy, który posłuży do ujawnienia wykroczeń, a także pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust oraz nosa.”  

W dniu "Marszu o wolność" w powiecie pilskim potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w skali całego kraju stwierdzono 5300 nowych przypadków.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl; zdjęcia: PP24.info.pl

Przeczytaj także:

© PP24.info.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki