Koronawirus. Miejski program pomocy dla przedsiębiorców

Pilski Pakiet Pomocy Przedsiębiorcom – tak nazywa się program, który firmom działającym na terenie miasta, pomóc ma w przetrwaniu trudnej sytuacji, spowodowanej ograniczeniami wprowadzonymi wraz z ogłoszeniem przez rząd stanu epidemii na terenie całego kraju. Pilscy przedsiębiorcy mogą liczyć na: obniżenie stawki czynszu w gminnych lokalach użytkowych oraz odroczenie lub rozłożenie na raty podatku od nieruchomości.


REKLAMA

Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii koronawirusa – a co za tym idzie, również dużych utrudnień w prowadzeniu działalności gospodarczej – spowodowało, że wiele przedsiębiorstw  (m.in. sklepów, firm usługowych, gastronomicznych oraz transportowych), znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

- Liczymy, że główne wsparcie wyjścia z kryzysu będzie pochodzić z ogłoszonych narzędzi w ramach "tarczy antykryzysowej". Wspomniana Tarcza powinna być głównym instrumentem, który ma pozwolić na pokrycie strat i restart gospodarki. Mamy jednak świadomość, że tak jak kluczowy jest czas dla skutecznie przeprowadzonej kwarantanny, tak niezbędne są decyzje, które zaczną obowiązywać natychmiast. Dlatego wychodzimy z lokalną inicjatywą wsparcia dla pilskich przedsiębiorców” – zadeklarował prezydent Piotr Głowski, uzasadniając wprowadzenie w życie  zarządzenia w sprawie uruchomienia Pilskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom.  

PPPP zakłada m.in.: obniżenie stawki czynszu o 80% w gminnych lokalach użytkowych na czas epidemii. Uprawnionymi do skorzystania z tego narzędzia są przedsiębiorcy funkcjonujący w branżach uwzględnionych w rozporządzeniu ministra zdrowia z 13 marca 2020 ws. ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego. Natomiast o obniżenie stawki czynszu o 50% w gminnych lokalach użytkowych, mogą też wnioskować najemcy, którym znacząco spadły obroty w związku z obowiązującym stanem epidemii.

Urząd Miasta Piły proponuje również przedsiębiorcom uwzględnionym we wspomnianym  rozporządzeniu ministra, złożenie wniosku o obniżenie stawki czynszu o 80% za najem/dzierżawę gruntu na czas epidemii.  O 50% zwolnienie z czynszu za najem/dzierżawę gruntu będą mogli się natomiast starać przedsiębiorcy, którym znacząco spadły obroty w związku z obowiązującym stanem epidemii.

Kolejnym narzędziem z Pilskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom jest odroczenie lub rozłożenie na raty do 15 grudnia 2020 roku, podatku od nieruchomości. Wnioski podatnika (przedsiębiorcy) w tej sprawie będą rozpatrywane indywidualne.

- Jestem przekonany, że jest to jedna z bardziej przemyślanych i skutecznych samorządowych ofert wsparcia przedsiębiorczości na ten trudny czas w Polsce. Procedura i sam wniosek są zaprojektowane tak, aby można je rozpocząć i przeprowadzić możliwie szybko i w granicach prawa – dodał prezydent Piły.

- Zarządzenie Nr 685(98)2020 Prezydenta Miasta Piły z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie udzielenia pomocy dla przedsiębiorców poprzez wprowadzenie zmniejszenia czynszu najmu lokali użytkowych jest już dostępne na stronie www.pila.pl. W najbliższych dniach zostaną udostępnione odpowiednie wnioski – informuje kierownik Biura Prezydenta Bartosz Mirowski.  To może Cię także zainteresować:

Źródło: UM Piły; zdjęcie: UM Piły;

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki