Koronawirus. Niepotrzebna kwarantanna przez zaniechanie?

- Te kilkaset osób, które zostały objęte kwarantanną, prawdopodobnie znalazły się w tej sytuacji dlatego, że przez kilka tygodni nie wykorzystano możliwości  - a takie dało państwo polskie - przeprowadzenia testów pracowników służby zdrowia – tak skomentował prezydent Piły Piotr Głowski, gwałtowny wzrost w ostatnich dniach, liczby mieszkańców powiatu pilskiego objętych kwarantanną.


REKLAMA

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Prezydent Miasta Piły, zwrócił się do władz powiatu pilskiego z pytaniem o to, czy i kiedy rozpoczęto badanie testami pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi – informował wczoraj Piotr Głowski, podczas konferencji prasowej.  

 Prezydent Piły dodał, że z nieoficjalnych informacji wynika, iż zarząd powiatu pilskiego, nie podjął w ostatnich tygodniach działań prewencyjnych, polegających na przeprowadzeniu badań na obecność koronawirusa u personelu medycznego w Pile.

- W związku z tym  sprawdzamy, czy nie zostały wyczerpane znamiona artykułu 165 Kodeksu karnego, ponieważ wydarzenia, które miały miejsce w Szpitalu Specjalistycznym w Pile mogły stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Zgodnie z paragrafem pierwszym ww. artykułu, ten, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodujących zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze, której   wymiar może sięgnąć od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – poinformował P. Głowski.

W opinii prezydenta Piły bowiem:

- Wydarzenia ostatnich dni wywarły ogromny wpływ na pilanach, szczególnie osobach pracujących w Szpitalu Specjalistycznym w Pile i ich rodzinach. Zarówno izolacja personelu na szpitalnych oddziałach, jak i kwarantanna domowa wiąże się z ogromnym stresem dla setek osób, które zostały poddane izolacji. Zaistniała sytuacja ma wielki wpływ zarówno na życie rodzinne, jak i zawodowe mieszkańców – ocenił prezydent Piotr Głowski.To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl /Archiwum/

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki