Lanie w Bydgoszczy

W sobotni wieczór Enea PTPS Piła rozegrała spotkanie ligowe w Bydgoszczy. Choć pilanki w tym sezonie przyzwyczaiły do świetnych występów na wyjeździe, tym razem zostały przez swoje rywalki zmiażdżone. Pałac zwyciężył 3:0.

Pewnie nikt nie miałby wielkich pretensji o wynik 3:0, gdyby nie to, w jakim stylu zostały przegrane poszczególne sety. Siatkarki trenera Mirosława Zawieracza mogły po sobotnim meczu być prawie pewne awansu do najlepszej ósemki. Teraz jednak muszą drżeć o to, co wydarzy się w dwóch ostatnich kolejkach.

Premierowa odsłona meczu w Bydgoszczy rozpoczęła się od prowadzenia miejscowych 4:0. Już wtedy było oczywiste, że będzie to bardzo trudny pojedynek dla PTPS-u. Bydgoszczanki wyczuły swoją szansę na pokonanie pilanek drugi raz w tym sezonie. Po chwili było już 10:4. Upłynęło kilka minut, a wynik został podwojony. Na tablicy bowiem widniał rezultat 20:8. Ostatnie pięć piłek w pierwszym secie należało do Pałacu, który zwyciężył 25:8. Jest to jeden z najsłabszych wyników w historii. Ciężko  powiedzieć cokolwiek dobrego o grze przyjezdnych w tym secie.

Drugą partia rozpoczęła się od nieco bardziej wyrównanej gry. Do stanu 8:6 była ciekawa wymiana ciosów. Później jednak ponownie miejscowe zaczęły odskakiwać rywalkom. Niebezpiecznie zrobiło się przy wyniku 17:11 i jak się okazało było już za późno na ratunek. Drugi set zakończył się wygraną Pałacu 25:17. Trzeba dodać, że był to najlepszy set rozegrany przez pilanki w tym meczu.

W trzeciej partii zaczęło się od wyniku 1:1. Po chwili gospodynie zbudowały przewagę i doprowadziły do wyniku 7:3. Pilanki jednak ruszyły do boju i dogoniły przeciwniczki na jeden punkt 10:9. Wydawało się, że w końcu PTPS zaczyna grać swoją siatkówkę. Niestety było to tylko chwilowe, gdyż już po kilku akcjach Pałac znów odskoczył. Na tablicy widniał wynik 14:9. Bydgoszczanki nie mogły wypuścić z rąk takiej szansy i dokończyły dzieła zniszczenia, prowadząc najpierw 22:12, a po chwili zamykając seta wynikiem 25:12 i całe spotkanie 3:0.

Mecz w Bydgoszczy trwał godzinę i dziesięć minut. Ciężko powiedzieć co się stało z pilskim zespołem. Takiego lania pilanki nie doświadczyły nawet z najsilniejszymi zespołami w lidze. Okazja do rehabilitacji będzie już w środę. W Pile, PTPS podejmie zespół Wisły Warszawa.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (25:8, 25:17, 25:12)

MVP: Magdalena Mazurek

Pałac: Balmas 17 pkt, Fedusio 17, Żurowska 14, Stencel 6, Ziółkowski 4, Mazurek 3, Różyńska 1 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero)

PTPS: Baran 9 pkt, Gawlak 4, Słonecka 3, Bednarek 3, Ponikowska 3, Kazała 3, Urban 2, Kucharska 1 oraz Saad (libero), Pawłowska (libero), Szubert