Mecz z czerwoną latarnią

W ostatnim domowym meczu rundy zasadniczej, Enea PTPS Piła zmierzy się z Wisłą Warszawa. Będzie to starcie z najsłabszą drużyną w lidze, więc cel jest tylko jeden - wygrana za trzy punkty. Początek rywalizacji w środę, 26 lutego o godzinie 18:00.

Pilanki w dwóch ostatnich meczach nie wygrały choćby seta. Porażka u siebie z Volley\'em Wrocław była bolesna, ale to, co wydarzyło się w miniony weekend w Bydgoszczy spowodowało drżenie o grę w fazie play-off. Przegrana 3:0 i fatalna gra w poszczególnych setach nie napawają optymizmem na najbliższe dni. Jednak nie można się załamywać. Do wykonania bowiem jest bardzo ważne zadanie, mianowicie należy pokonać Wisłę i być prawie pewnym gry w najlepszej ósemce. W pierwszym starciu obu ekip w tym sezonie, PTPS pokonał warszawianki 3:1. Ciężko sobie wyobrazić inne rozstrzygnięcie niż dopisanie trzech oczek do dorobku podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza już w najbliższą środę.

Wisła boryka się w tym sezonie z wieloma problemami. Należą im się jednak wielkie brawa za walkę i chęć gry z najlepszymi zespołami w Polsce. Dwadzieścia meczów i dwadzieścia porażek może zniechęcić każdego, ale siatkarki ze stolicy nie poddają się. Jedyne punkty w tym sezonie udało im się zdobyć u siebie z Kaliszem (2:3) i w Radomiu przegrywając także w pięciu setach. Było to odpowiednio 7 i 12 grudnia. Od tamtej pory wiślanki nie zdobyły choćby oczka. Skale problemów najlepiej oddaje fakt, że przez znaczną część sezonu outsajder ligi musiał radzić sobie bez nominalnej rozgrywającej. Ciężar zdobywania punktów spoczywa na barkach Eweliny Mikołajewskiej. Dzielnie wspiera ją Aleksandra Szymańska, która dobrze gra w bloku oraz nieźle czuję się w polu zagrywki.

Pilanki póki co zajmują ósma pozycję. Tyle samo punktów ma jednak ekipa Energi MKS Kalisz, więc PTPS nie może być jeszcze pewny awansu do kolejnej rundy. Środowa wygrana z pewnością przybliży pilski zespół do fazy play-off.

Enea PTPS Piła - Wisła Warszawa 26.02.2020 r., godzina 18:00