Medale i dobre wyniki lekkoatletów Gwdy

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo pracowicie i efektywnie wykorzystali ostatni okres na starty w prestiżowych imprezach w Krakowie, Zamościu i Warszawie. O bardzo dużym sukcesie może mówić Agata Trzaskalska, która w Krakowie  podczas Mistrzostw Polski w Siedmioboju, w kategorii młodzieżowej wywalczyła wysokie czwarte miejsce z nowym rekordem  życiowym i klubowym 4.248 pkt.

- Agata, studentka Fizjoterapii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile, miała okazję startu  w gronie najlepszych polskich wieloboistek z  kategorii seniorów(zdjęcie - wtrącenie red.). Kkilka dni wcześniej w skoku w dal (5,38) i na 100 ppł (15,60) zdobyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski LZS, które odbywały się w Zamościu – relacjonuje Zbigniew Łapacz, trener i działacz Gwdy Piła.

W Zamościu srebrne medale zdobyli inni zawodnicy „Gwdy”:  Jacek Włodarczak w skoku w dal jun. mł. z wynikiem 6,48, Michalina Makowiecka kat. młodzieżowa w biegu na 3000 prz. (12:28,69) i sztafeta 4 x 100 m jun. mł. w składzie Filip Dutkiewicz, Mateusz Paprocki, Jacek Włodarczak, Filip Kabata z wynikiem 45,34. Medal brązowy w trójskoku zdobył jun. mł. Jacek Włodarczak (12,73).

- Medale zdobywali również najmłodsi lekkoatleci „Gwdy” startujący w Finałach Nestle Cup, które odbywały się  na stadionie AWF w Warszawie. Gwiazdą tych zawodów była 13-letnia Zuzanna Doroba, która zwyciężyła na dystansie 300 m ustanawiając nowy rekord Polski U14. Złoto na tym samym dystansie wywalczył również 13-letni Oliwier Kamiński z wynikiem 39,65. Srebrny medal w skoku wzwyż kat. U14 zdobył też Franciszek Szpakowicz z rezultatem 150 cm. Medal brązowy w skoku wzwyż kat. U16 wywalczył Piotr Rozmiarek (165 cm). Z brązowymi medalami ponadto wrócili : Zuzanna Doroba, Wiktoria Sutkiewicz i Oliwier Kamiński, którzy startowali w sztafecie mieszanej 8 x 200 m U14 – uzupełnia Z. Łapacz.

Gratulujemy udanych starów zawodnikom i ich trenerom.

Źródło: PP24.info.pl, Gwda Piła; zdjęcie: Gwda Piła