Miasto ratuje żużel?

Po dużych perturbacjach umowa między gmina Piła, a „Polonią” Piła  na upowszechnianie sportu żużlowego, wreszcie została podpisana. W związku z tym,  klub otrzyma z miejskiej kasy 500 000 złotych na działalność w tym roku. Co więcej gmina umorzyła 170 000 złotych zeszłorocznej dotacji, mimo iż klub wydał te pieniądze niezgodnie z przepisami.
 

REKLAMA

- Tak jak obiecaliśmy przekazujemy kwotę 500 000 złotych. Pieniądze mogą być przeznaczone na: organizację zawodów sportowych, szkolenie dzieci i dorosłych oraz na zakup sprzętu sportowego – relacjonował Krzysztof Szewc.
 
Zastępca prezydenta Piły wyraził jednocześnie nadzieję, że tym razem władze „Polonii” Piła precyzyjnie i prawidłowo rozliczą publiczne pieniądze. W ubiegłym roku bowiem – jak podkreślił K. Szewc – klub w sposób niedopuszczalny wydał 170 000 złotych, na wynagrodzenia dla zawodników.
 
Dlaczego tak łagodnie potraktowano żużlowców?

Ustawa o finansach publicznych, pozwala umorzyć kwoty niewłaściwe wydatkowanych dotacji w  dwóch przypadkach: ze względów finansowych i społecznych.  Jak poinformował zastępca prezydenta, pilska „Polonia”, ubiegły rok zakończyła  ujemnym bilansem w wysokości 300 000 złotych i konieczność zwrotu kolejnych 170 000, zagroziłaby utratą płynności finansowej tego klubu, a nawet jego zamknięciem.
 
- Biorąc to pod uwagę oraz drugi aspekt społeczny, czyli duża liczbę kibiców oraz tradycje żużla w Pile, pan prezydent Piotr Głowski uznał, że należy ta kwotę umorzyć – zakończył Krzysztof Szewc.
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki