Miasto szykuje przebudowę ulicy Wysokiej

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy ulicy Wysokiej. Koncepcja inwestycji, której koszt szacowany jest na 1 000 000 złotych,  obejmuje odcinek długości 500 metrów, od skrzyżowania z ulicą Henryka Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Brzozową.

- Na pewno wykonamy przebudowę do Szkoły Podstawowej nr 3. W ramach przebudowy: wykonanie odwodnienia, wymianę podbudowy, położenie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę chodników  wraz z poboczami, a także  na nowo zagospodarujemy przejścia dla pieszych mówi dyrektor Zarządy Dróg i Zieleni w Pile Miron Tadych i deklaruje.: - Po zakończeniu zadania ulica Wysoka będzie w takim standardzie, w jakim mamy najlepsze drogi w Pile.

- Ta droga wiedzie do szkoły i i chodzą nią dzieci mieszkające na tym osiedlu oraz te dojeżdżające na lekcje autobusami. Podczas konsultacji, jakie odbyliśmy z panem prezydentem Piotrem Głowskim, przebudowę Wysokiej jako zadnie priorytetowe,  wskazywali mieszkańcy Staszyc – podkreśla radny Marek Andruszkiewicz, który zabiegał o wpisanie przebudowy ulicy do programu miejskich inwestycji.

Dlatego dyrektor ZDiZ, zaprosił jednocześnie mieszkańców Staszyc i wszystkich zainteresowanych przebudową (np. rodziców dowożących dzieci do szkoły i przedszkola), do udziału w konsultacjach. Swoje wnioski zainteresowani mogą składać do kona października za pośrednictwem internetowej strony zdiz.pila.pl

- Wiemy, że ze względu na bliskość szkoły i przedszkola, jest to wrażliwe miejsce i propozycje opinii publicznej przydadzą się przy opracowywaniu projektu – podkreślił M. Tadych.

Projekt powinien być gotowy do końca bieżącego roku, a rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom pierwszego i drugiego kwartału roku 2021. Zdanie zostanie sfinansowane z budżetu miasta, w tym z pozyskanych przez gminę  środków zewnętrznych.

Źródło: PP24.info.pl; zdjęcia: UM Piły