Miasto szykuje przebudowę ulicy Wysokiej

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy ulicy Wysokiej. Koncepcja inwestycji, której koszt szacowany jest na 1 000 000 złotych,  obejmuje odcinek długości 500 metrów, od skrzyżowania z ulicą Henryka Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Brzozową.

REKLAMA

- Na pewno wykonamy przebudowę do Szkoły Podstawowej nr 3. W ramach przebudowy: wykonanie odwodnienia, wymianę podbudowy, położenie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę chodników  wraz z poboczami, a także  na nowo zagospodarujemy przejścia dla pieszych mówi dyrektor Zarządy Dróg i Zieleni w Pile Miron Tadych i deklaruje.: - Po zakończeniu zadania ulica Wysoka będzie w takim standardzie, w jakim mamy najlepsze drogi w Pile.

- Ta droga wiedzie do szkoły i i chodzą nią dzieci mieszkające na tym osiedlu oraz te dojeżdżające na lekcje autobusami. Podczas konsultacji, jakie odbyliśmy z panem prezydentem Piotrem Głowskim, przebudowę Wysokiej jako zadnie priorytetowe,  wskazywali mieszkańcy Staszyc – podkreśla radny Marek Andruszkiewicz, który zabiegał o wpisanie przebudowy ulicy do programu miejskich inwestycji. 

Dlatego dyrektor ZDiZ, zaprosił jednocześnie mieszkańców Staszyc i wszystkich zainteresowanych przebudową (np. rodziców dowożących dzieci do szkoły i przedszkola), do udziału w konsultacjach. Swoje wnioski zainteresowani mogą składać do kona października za pośrednictwem internetowej strony zdiz.pila.pl    

- Wiemy, że ze względu na bliskość szkoły i przedszkola, jest to wrażliwe miejsce i propozycje opinii publicznej przydadzą się przy opracowywaniu projektu – podkreślił M. Tadych.

Projekt powinien być gotowy do końca bieżącego roku, a rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom pierwszego i drugiego kwartału roku 2021. Zdanie zostanie sfinansowane z budżetu miasta, w tym z pozyskanych przez gminę  środków zewnętrznych.    

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl; zdjęcia: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki