Miejskie obchody Święta Niepodległości

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 35)

 

Polowa msza święta w intencji niepodległości i wolności była kulminacyjnym punktem miejskich obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nabożeństwo celebrowali duchowni wszystkich pilskich parafii, a uczestniczyli w niej: parlamentarzyści, prezydent Piły i jego zastępcy, delegacje szkół, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Nie zabrakło oczywiście pocztów sztandarowych, a pieśni religine i patriotyczne wykonał chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którym dyrygował Karol Urbanek.  Po zakończeniu mszy uroczystości  przeniosły sie pod Pomnik Tysiąclecia Polski, pod którym  - w hołdzie poległym w walce o wolną ojczyne - pilanie złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

REKLAMA

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcia: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki