Młodociani bandyci w rękach policji

Nastolatka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie, zatrzymali na gorącym uczynku policjanci z Piły. Okazało się, że młodociany bandyta nie działał sam i nie była to jego pierwszy napad na starszą i bezbronną osobę.


REKLAMA

26 maja dyżurny Komendy Powiatowej  Policji w Pile, otrzymał zgłoszenie o napadzie na seniorkę.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani kryminalni oraz patrole prewencji i ruchu drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, 81-letnia pilanka w drodze do sklepu została napadnięta przez nieznanego młodego mężczyznę. Ten wyrwał kobiecie torebkę i uciekł – relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, oficer prasowy KPP w Pile.

Dzięki współpracy patroli różnych wydziałów, sprawca został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że nieletni, może mieć związek ze sprawą podobnej kradzieży z początku maja tego roku.

- Sprawą zajęli się również policjanci z Referatu ds. Nieletnich. Ustalili, że 15-latek wpadł na pomysł wspólnie z 16-letnim kolegą i koleżanką. Chłopak po wyrwaniu torebki i zdobyciu pieniędzy dzielił się ze znajomymi. Po pierwszej kradzieży wspólnie pojechali do Poznania. Tam wydali większość zrabowanej gotówki na zakupy w galeriach. Przy następnej próbie nieletni został zatrzymany. Jego znajomi również nie unikną odpowiedzialności. Dwie torebki oraz część skradzionego mienia zostały odzyskane – informuje J. Panglisz.

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pile, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Pile; zdjęcie: KPP w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki