Muzeum Staszica zaprasza na wyjątkowe spotkania

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

Muzeum Staszica w Pile zaprasza w połowie grudnia na dwa wyjątkowe spotkania - na wystawę fotografii iluzorycznych Lucjana Demidowskiego oraz na promocję książki urodzonej w przedwojennej Pile Piete Kuhr - dziecięcych dzienników wojennych z lat 1914-18.

REKLAMA

Otwarcie wystawy Lucjana Demidowskiego "Obrazy iluzoryczne" zaplanowane jest na piątek 15.12.2017 r., na godz. 18.00 w Galerii Muzeum Staszica przy ul. Browarnej 18.
 
Marcin Sudziński, fotograf, tak pisze o twórczości Demidowskiego: Niewinne z pozoru zabawy z lustrami skutkowały wieloma ciekawymi, monochromatycznymi obrazami, których bohaterami były krajobrazy, przedmioty, prawie nigdy ludzie. Te zabawy miały zawsze performatywny charakter, stanowiły minispektakle prezentowane głównie samej naturze: ziemi, niebu, drzewom, kamieniom i skałom. Lustra wyglądały dość dziwnie, odbijając fragmenty otoczenia. Nie na ścianie domu, a w polu, bez ram, czyste tafle stanowiły doskonałe zaburzenie krajobrazu. Były jak portale do innego świata. Mimo tego że zapraszały, aby się do nich zbliżyć, nikomu nie dane było przez nie przejść, bo ta podróż jest zarezerwowana chyba tylko dla szaleńców... albo dzieci. Podróż w świat fotografii Lucjana Demidowskiego jest podróżą przez świat zabawy i wyobraźni. Godzimy się na tę konwencję, ale mamy jednocześnie cichą nadzieję, że pewnego dnia naprawdę zanurzymy się w czystej tafli lustra.
 
Zachęcamy do zapoznania się ze światem zabawy i wyobraźni z towarzyszeniem luster.
 
W niedzielę 17.12.2017 r. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej RCK odbędzie się spotkanie promujące książkę Piete Kuhr "... znów się tam spotkamy" (dziennik wojenny dziewczynki z lat 1914-1918). Elfriede Kuhr urodziła się w przedwojennej Pile w 1902 r. Mieszkała nieopodal dworca PKP. Jej zapiski z czasów pierwszej wojny światowej to bodaj jedyny dziecięcy dziennik tego typu z tamtych lat. Na spotkanie zapraszamy wszystkich pilan, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat historii swojego miasta.
 
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Muzeum Stanisława Staszica w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki