Niepodległościowa sesja Rady Miasta Piły

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 17)

 

W Pile trwają miejskie obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miasta Piły.

REKLAMA

W jej trakcie prezydent Piły przedstawił program przyszłorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, Wojciech Kicman zaprezentował publikację zatytułowaną „Powstańcy Wielkopolscy 1918/1919 mieszkańcami Piły”, a Jan Szwedziński przedstawił okolicznościowy wykład zatytułowany „Pilanie w dniach listopadowego przełomu.” Kolejnym akcentem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „1918 – 2018 – 100 lat wolnej Polski”.Nagrodzonych młodych pilan i ich prace przedtawimy w kolejnych publikacjach.

Kolejnym punktem obchodów będzie polowa msza święta w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się na placu Zwycięstwa o godznie 15.00. Po nabożeństwie - około godziny 16.30 - rozpocznie się dalszy ciąg niepodległościowych uroczystości. Atrakcji nie zabraknie. 

 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Piotr Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki