Nowe zasady przyjmowania i opieki nad dziećmi w przedszkolach

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 14)

 

W poniedziałek 25 maja otwarte zostaną publiczne przedszkola, w których ze względu na epidemię koronawirusa obowiązują nowe zasady przyprowadzania, odbioru oraz organizacja opieki nad dziećmi.


REKLAMA

1. Chęć posłania dziecka do przedszkola, należy zgłosić najpóźniej do czwartku poprzedzającego ten tydzień, by przedszkola mogły odpowiednio przygotować się na przyjęcie dziecka.

2. Dziecko do przedszkola należy przyprowadzać w pełni zdrowe. Jeśli dziecko lub rodzic mają  objawy chorobowe, warto zrezygnować z opieki w przedszkolu. Prosimy również o to, by dzieci nie przynosiły do przedszkola swoich zabawek.

3. Aby uniknąć bezpośredniego kontaktu, na terenie przedszkola będą wyznaczone ścieżki, po których będą poruszali się rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci. W przypadku większej liczby grup, dzieci będą wchodziły do przedszkola odrębnymi wejściami.

4. Przy wejściu do przedszkola dziecku mierzona będzie temperatura, po czym przejmie je  wyznaczona osoba, która zaprowadzi do szatni, a następnie do sali. W szatni dzieci będą miały wyznaczone miejsca, w odstępach tak, by nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dziecko po przyjściu do przedszkola będzie myło ręce.

5. W sali, przy jednym stoliku będzie siedziało dwoje dzieci. Do użytku dopuszczone są wyłącznie zabawki, które można zdezynfekować – po zajęciach wszystkie sprzęty używane przez dzieci będą myte i dezynfekowane.

6. Posiłki podawane będą w osobnej sali, która po wyjściu każdej grupy również będzie myta i dezynfekowana.

7. Pracownicy nie będą kontaktowali się ze sobą bezpośrednio. W każdej z grup wyznaczone będą dwie panie, które zostają z dziećmi. Reszta personelu wyznaczona do obsługi będzie przygotowywała pomieszczenia, dbała o czystość i bezpieczeństwo.

8. W przedszkolnych ogródkach wyznaczono strefy, w których będą bawiły się dzieci z danej grupy. Sprzęt zabawowy również będzie codziennie dezynfekowany.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: UM Piły; zdjęcia: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki