Od jutra dwa dni ogrodowego święta

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Jutro o godzinie 11.00 w Parku na Wyspie rozpoczną się 27. Agro Targi i VI Krajowa Wystawa Miasto i Ogród. Do udziału w dwudniowej imprezie zgłosiło się blisko 100 wystawców.

REKLAMA

Przypomnijmy: wystawa jest kontynuacją AGRO TARGÓW organizowanych przez ponad 20 lat w Starej Łubiance.  Od sześciu lat natomiast, impreza odbywa się w centrum Piły w Parku na Wyspie. Ciekawy program sprawia, że wystawę co roku odwiedza kilka tysięcy osób i to nie tylko pilan, ale również mieszkańców powiatów: pilskiego oraz ościennych.

W tym roku w części ogrodniczej będzie można zobaczyć i kupić między innymi:
 
- drzewka owocowe i ozdobne,
- różne odmiany róż,
- kwiaty balkonowe i rabatowe,
- cebulki kwiatowe,
- byliny i trawy,
- sadzonki winorośli i krzewy owocowe,
- kwiaty doniczkowe.

Nie zabraknie również elementów ogrodowej infrastruktury i wyposażenia, takich jak:

- elementy ogrodzeniowe,
- doniczki z brzozy, figury ogrodowe, ozdoby do domu i ogrodu,
- meble drewniane ogrodowe,
- fontanny ogrodowe.

Patronat nad częścią ogrodniczą Agro Targów objęła Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego, dzięki której odwiedzający Agro Targi będą mogli wziąć udział w warsztatach „Bukiet zrób sam”. Przygotuje je i poprowadzi dr hab. Agnieszka Krzymińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Warsztaty te odbędą się w sobotę w godzinach: 12:00, 13:30, 16:00. Każda osoba, która weźmie udział w warsztatach będzie mogła zachować własnoręcznie przygotowany w ich trakcie bukiet kwiatów.
 
Na stoisku firmy Królik będzie można znaleźć natomiast bogatą ofertę kwiatów: mieczyki, dalie, lilie, irysy, piwonie, rośliny bylinowe, kłączowe, a także kwiaty cięte – tulipany, których w Chrzypsku Wielkim mamy ponad 480 odmian.

Wzorem lat poprzednich organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które sprawią, że wizyta w Parku na Wyspie będzie weekendowym, sympatycznym i aktywnym rodzinnym wypadem.  Każdy bowiem – bez względu na zainteresowania – znajdzie sobie w programie coś dla siebie. Bo nawet jeśli nie mamy ogrodu lub innego miejsca do posadzenie roślin ozdobnych czy owocowych, to będziemy mogli uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami, nauczyć się od zawodowca układać bukiety z kwiatów, posłuchać granej na żywo muzyki ludowej, obejrzeć w zagrodzie żywe zwierzęta hodowlane, czy choćby skorzystać z przygotowanych innych atrakcji dla dzieci lub oferty  licznych punktów gastronomicznych.

W części gastronomicznej będzie można posmakować i kupić:

- sery austriackie długo dojrzewające,
- produkty regionalne,
- piwa naturalne, kwasy chlebowe,
- wędliny wytwarzane tradycyjnie,
- sękacze,
- przyprawy naturalne,
- chleby na miodzie, maślance i zakwasie,
- sery owcze – oscypki,
- wyroby z dziczyzny,
- polskie wina ekologiczne,
- podpłomyki chlebowe,
- miody z własnej pasieki – rzepakowe, lipowe, wielokwiatowe,
- chałwę turecką,
- konfitury,
- frytki belgijskie, grochówkę.

Podczas VI Krajowej Wystawy Miasto Ogród nie zabraknie również gwiazd znanych z programów ogrodniczych emitowanych przez ogólnopolskie stacje telewizyjne. Swoje show przedstawią:

Dominik Strzelec – ogrodnik z pasją, prowadzący programy USTERKA i ODLOTOWY OGRÓD. , który w sobotę będzie miał trzy występy - I część g. 11:15, II część g. 13:30, III część g. 16:30.

Witold Czuksanow – pasjonat i autorytet branży ogrodniczej, dziennikarz i autor książek o tematyce ogrodniczej, współprowadzący program „Rok w ogrodzie”, który poprowadzi w niedzielę prelekcje „Rok w ogrodzie” podzielone na cztery części: I cz. g. 11:00, II cz. g. 12:00, III cz. g. 13:30 i IV cz. g. 15:00.

Wydarzenie to również rolnictwo. Ta część wystawy będzie obejmowała:

-  pokaz sprzętu rolniczego (ciągniki i maszyny rolnicze);
- pokaz urządzeń przydatnych do pielęgnacji przydomowych terenów zielonych;
- stoiska firm działających w otoczeniu i na rzecz rolnictwa (oferta nawozów, środków ochrony roślin, pasz, materiału siewnego, produkty bankowe i wiele innych)
- strefę z dostawami produktów rolnych od wielkopolskich rolników.

Ponadto będzie można również skorzystać z oferty bloku informacyjnego, który przygotują takie instytucje jak:
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Organizatorzy przygotowali również sieć parkingów dla zmotoryzowanych gości wystawy. Wzorem lat ubiegłych będą one zlokalizowane:

- przy Al. Niepodległości dwa parkingi przy Starostwie Powiatowym w Pile;
- przy  ul. Dąbrowskiego parking na boisku przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica;
- przy ul. Dąbrowskiego parking za internatem Zespołu Szkół im. S. Staszica.

Szczegółowy program VI Krajowej Wystawy Miasto i Ogród oraz mapę parkingów publikujemy w galerii zdjęć poniżej. Polecamy i zachęcamy do udziału. Na prawdę warto!

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gdzinowski; zdjęcia: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki