Od wczoraj Piła jest stolicą dzieci

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 27)

 

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka rozpoczęły się wczoraj w Pile. Pierwszego dnia zaplanowanej na tydzień imprezy odbyły się spotkania ze znanymi ludźmi zajmującymi się prawami dzieci, warsztaty kulinarne dla dzieci z cukrzycą, casting i próba spektaklu teatralnego oraz debata publiczna pod tytułem: " "Prawa dzieci niepełnosprawnych i ich realizacja".  

REKLAMA

 O godzinie 8.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile ekspert Rzecznika Praw Dziecka  Dorota Zawadzka spotkała się z uczniami i poprowadziła  pogadankę o prawach dziecka. 

 
O godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2  Grzegorz Jach - społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, autor programu „Profilaktyka a Ty” oraz emerytowany inspektor policji rozmawiał z młodzieżą o dorastaniu, odpowiedzialności, patriotyzmie i historii w kontekście praw dziecka. Opowiadał również o powstającym w Pile spektaklu "Sekret", w którym wystapią uczniowie pilskich szkół wyłonieni podczas castingu. Dzisiaj także w kuluarach Inwest-Parku odbyła się pierwsza próba spektaklu. Premiera przedstawienia odbędzie sie 20 listopada podczas uroczystej gali finałowej Obchodów Dnia Praw Dziecka w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.
 
Do Piły przyjechali także przedstawiciele Fundacji Kasisi  - Małgorzata Stafin i Mateusz Gasiński, którzy  spotkali się z wolontariuszami i uczniami w Szkole Podstawowej nr 5. Dzięki współpracy Piły z pilskim Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu  zorganizowano  zbiórkę na rzecz  podopiecznych Fundacji Kasisi,w którą  zaangażowało się ponad 100 wolontariuszy. Wysłannicy Fundacji Kasisi odwiedzili także Salezjańską Szkołę Podstawową i opowiedzieli o swoich podopiecznych-dzieciach chorujących na AIDS,gruźlicę,anemię. 
 
W Pile  odbyła się również debata o zasięgu regionalnym "Prawa dzieci niepełnosprawnych i ich realizacja"  O swoich doświadczeniach opowiadali przedstawiciele organizacji wspierających dzieci niepełnosprawne, ich rodzice, nauczyciele i gość specjalny- Dorota Zawadzka- ekspert Rzecznika Praw Dziecka.Debatę poprowadziła  Ewa Ryczkowska z Fundacji Złotowianka.
 
Kolenym wydarzeniem było  spotkanie dzieci z cukrzycą o tematyce kulinarnej, które poprowadził  zwycięzca czwartej edycji programu MasterChef Polska Damian Kordas, u którego w szóstym roku życia zdiagnozowano cukrzycę. 
 
Ogólnopolskie Obchody Dnia Praw Dziecka potrwają w Pile do 20 listopada. Szczegółowy program uroczystości znajduje się  na stronie pila.pl

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Jagoda Oburota, Aleksandra Graczyk, Piotr Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki