Odblask to nie obciach!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 22)

 

17 sierpnia to dzień inauguracji akcji „Odblask to nie obciach”. Jej inicjatorem jest nieformalna grupa „Sławek & Przyjaciele”. Do akcji włączyły się m.in. WORD, MZK, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Atrium Kasztanowa, firma Premio Opony Nowak i agencja reklamowa Kameleon Colours. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez promowanie używania elementów odblaskowych.

REKLAMA

Według statystyk każdego dnia na polskich drogach ginie ok. 10 osób, z czego 4 to piesi i rowerzyści, często nieoznakowani. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego i dlatego każdy z nas ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze. Akcja uświadamiająca kierowana jest nie tylko do dzieci, które po zmroku wracają ze szkoły, ale również do osób dorosłych. W trudnych warunkach atmosferycznych czy w okresie jesienno-zimowym pieszy, rowerzysta czy motocyklista może być niezauważalny. Aby zobrazować, jak na nasze bezpieczeństwo wpływa stosowanie elementów odblaskowych na ubraniach, organizatorzy akcji posłużyli się rekwizytem – specjalną tubą, w której można było zobaczyć różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich.
Hasło „Odblask to nie obciach” umieszczone zostało na autobusie MZK, który codziennie będzie jeździł po Pile na innej linii. Ponadto już niedługo w szkołach odbędą się spotkania na temat noszenia elementów odblaskowych. Dbanie o bezpieczeństwo własne i innych nie jest powodem do wstydu, o czym przekonuje hasło „Odblask to nie obciach”. Zdrowie, a nawet życie ludzkie jest przecież bezcenne.
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki