Okoniewski, Harris, Jonasson w Polonii Piła

Zakończyło się okno transferowe przed żużlowym sezonem 2018. Skład Euro Finannce Polonii Piła uległ wielu zmianom, jednak nie oznacza to, że będzie słabszy niż dotychczas.

REKLAMA

Z Piłą pożegnało się trzech zawodników: Norbert Kościuch, Michał Szczepaniak i Vadim Tarasienko. O ile odejście ostatniej dwójki kibicom udało się przełknąć, to pogodzić się ze stratą lidera było zdecydowanie trudniej. R. Kościuch o zmianie barw klubowych zadecydował ze względu n  sportową ambicję i chęć szybkiego awansu do PGE Ekstraligi. W Pile zostali natomiast: kapitan Tomasz Gapiński i Adrian Cyfer. Obaj byli solidnymi punktami zespołu i od początku deklarowali chęć pozostania w klubie.

Uzupełnić lukę po "Norbim" ma powracający do Piły po dwudziestu latach Rafał Okoniewski. Wychowanek Polonii w ostatnich sezonach miał stabilną pozycję w GKM Grudziądz, jednak mimo to zdecydował się na zmianę. "Okoń" bez wątpienia jest w stanie skutecznie zastąpić Kościucha i powrót tego zawodnika do macierzystego zespołu był jednym z najgłośniejszych transferów tego okienka w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.
 
Nowymi twarzami przy Bydgoskiej będą także znani wszystkim żużlowym kibicom Chris Harris i Thomas H. Jonasson. Brytyjczyk od 2007 nieprzerwanie aż do 2016 roku, był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix i ma za sobą bardzo dobry sezon w rodzimej lidze. Szwed także ma za sobą jeden sezon jako uczestnik Grand Prix, jednak ostatnio notował słabszą formę i menadżer Tomasz Żentkowski liczy na jego powrót do dobrej dyspozycji. Ostatnimi seniorskimi nabytkami są Szwed Pontus Aspgren i Duńczyk Thomas Joergensen. Są to młodzi zawodnicy, którzy z roku na rok notują spore postępy i dostaną szansę zaprezentowania się już na przedsezonowych sparingach.

Opinie co do siły rażenia Euro Finannce Polonii są podzielone, jednak bez wątpienia pilan stać na walkę o czołową czwórkę. O ile drużyny z Łodzi, Rybnika i być może Gdańska wydają się poza zasięgiem rywali, to z pozostałymi zespołami Polonia ma realną szansę powalczyć. Wszystko to jednak sport i plany jak zwykle zweryfikuje tor.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadziniwski, Polonia Piła; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki