Orca Precision Parts inwestuje w Pile

13.02.2017
#inwestycje #piła

9 lutego b.r. podpisany został akt notarialny przenoszący własność nieruchomości położonej w Pile przy ulicy Wawelskiej, (konkretnie działki nr 69 o powierzchni 1,4999 ha). Działka została sprzedana za kwotę 554 000 zł netto.

REKLAMA

rzed notariuszem Anną Krygier akt podpisali w imieniu Gminy Piła Prezydent Piotr Głowski oraz w imieniu Orca Precision Parts Sp. z o.o. reprezentujący spółkę Prezes Zarządu Szymon Maliszewski oraz Członek Zarządu Tomasz Marcinkiewicz.

Orca to specjaliści w obróbce metalu. Firma produkuje m.in. części do podwozi, skrzynie biegów i układy hydrauliczne dla przemysłu lotniczego oraz elementy układów hamulcowych, prowadnice osi napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego, przekładnie zębate i części precyzyjne.

Prezydent Piotr Głowski podkreślił, że firma Orca to najlepszy przykład w którym kierunku chcielibyśmy aby miasto się rozwijało, to znaczy w kierunku nowych technologii i nowego przemysłu.

O planach inwestycyjnych spółki odpowiedział Bernd Schaible reprezentujący jedynego wspólnika spółki Orca - tj. firmę IHB INNOVATIVE BAUSTOFFE HANDELS GmbH: „Dziękuję Panu Prezydentowi oraz Urzędowi Miasta za wsparcie oraz możliwość rozwoju naszej firmy w Pile. Piła to dobre miejsce do rozwoju, posiadające dobrą infrastrukturę, świetne szkoły oraz wykwalifikowaną kadrę. Nasza firma jest ściśle związana z siedzibą w Niemczech dlatego cenimy fakt, że w Pile jest lotnisko które umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację. Mamy nadzieję, że rozwój pilskiego lotniska przyczyni się do nawiązania jeszcze lepszej współpracy. Zapytany o plany dotyczące zwiększenia zatrudnienia Bern Schaible poinformował, iż firma zakupiła działkę i wybuduje na niej swoje hale, po to aby zwiększyć produkcję i zatrudnienie. Budowa rozpocznie się na początku 2018 roku i powinna się zakończyć na koniec 2018. Rok bieżący zostanie poświęcony na zdobycie wszelkiego rodzaju pozwoleń i projektów, gdyż procesy produkcyjne prowadzane przez firmę cechują się wysokim stopniem skomplikowania i precyzyjności, które wymagają czasu.

„Witamy kolejnego lokatora strefy przemysłowej. Za nami kilka miesięcy prac zespołu Urzędu Miasta, Inwest Parku oraz firmy Orca. Ta dobra, wręcz modelowa współpraca, doprowadziła do dzisiejszego momentu, czyli podpisania aktu notarialnego” – powiedziała podczas konferencji Zastępca Prezydenta Beata Dudzińska. Urząd Miasta deklaruje oczywiście dalszą współpracę i pomoc w procesie inwestycyjnym, a następnie rekrutacyjnym.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: pila.pl | J. Oburota

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki