Pasieka społeczna stała się faktem

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Pszczoły zamieszkały w Pasiece Edukacyjnej i Ogrodzie Społecznym tworzonym przez Fundację Pszczoła na terenie Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile.


REKLAMA

Na podstawie projektu zieleni przygotowanego przez Pracownia Sztuki Ogrodowej / Agnieszka Hubeny-Żukowska, mieszkańcy Piły i okolic, ale również przyjaciele wolontariusze z Poznania  posadzili pierwsze krzewy i drzewa.

- Krzewy, będą stanowiły żywopłot  i zabezpieczenie przed zwierzętami, których jest sporo w tym rejonie Piły. Przede wszystkim rośliny są miododajne i pyłkodajne, są zatem doskonałym uzupełnieniem diety pszczół. Mamy tu maliny, czarne porzeczki, czy dereń jadalny. To dopiero początek, bo do projektu wybrałam prawie 70 gatunków roślin, które będziemy sukcesywnie dosadzać – wyjaśnia  A. Hubeny-Żukowska.

Zastało również przygotowane i zabezpieczone pasieczysko. Ogrodzenie  prawie w całości zostało postawione przez przyjaciół z Stowarzyszenia Jeziorki Aktywna Wieś. W ulu, pomalowanym wcześniej przez dzieci, zamieszkały pszczoły polskiej rasy Krainka linii Galicja, wprowadzona z pasieki hodowlanej Gospodarstwa Pasiecznego „Pasieka Szeligów”.

- Pszczoła ta bardzo dobrze sprawdza się w przydomowych pasiekach ze względu na jej łagodne zachowanie – zapewnia hodowca na stronie internetowej.

- Właśnie ze względu na łagodne cechy Galicja została wybrana do naszego miasta. Nasza pasieka ma charakter społeczny i moim obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, którzy pracują i będą wypoczywali w tym ogrodzie -  mówi prezes Fundacji Pszczoła Bożena Wola.

 -Działania proklimatyczne są celem i wyróżnikiem naszego Instytutu. Dobrze jest mieć takich partnerów jak Fundacja Pszczoła i projektantka ogrodów Agnieszka Hubeny-Żukowska. Cieszę się, że mamy pszczoły na UAM w Pile! - wyrażał swoją radość dr Paweł Michał Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Fundacja Pszczoła; zdjęcia: Fundacja Pszczoła, Rafał Tomczyk, Agnieszka Hubeny-Żukowska

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki