Piła się nosi... z pomocą! Coś dla dzieci i dla mam

Wczoraj rozpoczyna się zbiórka artykułów szkolnych dla pilskich przedszkoli publicznych. Akcja potrwa do 15 grudnia tego roku. Inicjatorkami zbiórki są panie działające w pilskiej grupie chustowej, które propagują noszenie dzieci w specjalnych chustach.

Zbiórka przyborów szkolnych, takich jak na przykład papier, kredki, pisaki, klej, plastelina potrwa miesiąc. Ma ona na celu doposażenie pilskich przedszkoli. Artykuły można przynosić do Power Banku przy ul. Wyspiańskiego 8, galerii VIVO! w specjalnie wyznaczone miejsce i do sklepu Pieluchowanie Wielorazowe przy al. Niepodległości 21. Punktem kulminacyjnym akcji będzie wydarzenie 2 grudnia w pilskiej galerii VIVO!, gdzie w godzinach 10.00-18.00 odbędą się konsultacje z doradcami chustowymi, promotorem karmienia piersią oraz specjalistą od pieluch wielorazowych. Organizatorki zapowiadają także atrakcje dla dzieci. Na wydarzenie zapraszamy nie tylko kobiety spodziewające się dzieci, młode mamy, a także wszystkich, którzy chcieliby zrobić coś dobrego dla najmłodszych pilan.

Źródło: Marika Naskręt, Karolina Rachfał, zdjęcie: Karolina Rachfał