Piła buduje kolejne mieszkania komunalne

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

36 mieszkań komunalnych i przeznaczonych na realizację programu „Mieszkanie na start”, powstanie do września 2021 roku. Gmina otrzymała na to zadnie dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, podpisała umowę na wykonanie inwestycji oraz przekazała plac budowy wykonawcy. Kolejne 33 mieszkania wybudowane zostaną natomiast do października 2024 roku. W tym przypadku uzyskano już promesą na dofinansowanie z BGK.

REKLAMA

Pozyskanie dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego jest istotne, bo dzięki temu – jak podkreślił prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Remigiusz Dekarli – zarówno cena metra kwadratowego, jak i czynsz płacony przez lokatorów (8,5 zł za metr kwadratowy), będą konkurencyjne na pilskim rynku mieszkaniowym.

- Inwestycje podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym, do września 2021 roku wybudowany zostanie powstanie budynek, z 36 mieszkaniami. W drugim etapie, do października 2024 roku, wybudujemy budynek z 33 lokalami mieszkalnymi. Mieszkania zostaną wykonane w standardzie pod klucz, a ich średnia powierzchnia to 44 metry kwadratowe – relacjonuje R. Dekarli.          

O nowe mieszkania starać się mogą:

- osoby niespełniające kryteriów przydziału lokalu socjalnego;

- lokatorzy mieszkań komunalnych, znajdujących się w budynkach o złym stanie technicznym lub znajdujących się w kolizji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego;

- firmy chcące zapewnić mieszkanie wykwalifikowanym pracownikom w ramach programu „Mieszkanie na strat”.

Koszt budowy dwóch budynków (łącznie 69 mieszkań) to ok. 17 000 000 milionów złotych. Kwota bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie ponad 7 000 000 złotych.

Jak podkreślił prezydent Piotr Głowski, Piła jest jednym z niewielu polskich samorządów – jeśli nie jedynym w tej części kraju – który na taką skalę buduje mieszkania komunalne. Po zakończeniu bowiem wyżej wymienionej inwestycji (rok 2024), nasze miasto będzie się mogło pochwalić wybudowaniem 271 nowych mieszkań.

Więcej szczegółów na temat wyżej wymienionych inwestycji oraz o pilskim budownictwie mieszkaniowym, publikujemy na grafikach w galerii zdjęć.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: UM Piły, TBS w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki