Piła wystawia rządowi rachunki

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

30 000 000 złotych – tyle według władz Piły brakuje w budżecie miasta z powodu działań państwa. - To są pieniądze zabrane, albo te, których nie dostaliśmy na nałożone przez rząd obowiązki – powiedział Prezydent Miasta Piły, prezentując specjalnie przygotowany rachunek. Piotr Głowski przypomniał także o procesie, który miasto wytoczyło rządowi, o zwrot pieniędzy wydanych przez gminę, na zadania jakie wykonuje w imieniu rządu.REKLAMA

- Nie mówiliśmy o tym, bo nie ma powodu do chwały w sytuacji, kiedy samorząd musi od państwa polskiego na drodze sądowej dochodzić swoich pieniędzy. Wyliczyliśmy, że od 2015 roku państwo polskie - tylko za usługi, które zostały zlecone samorządom przez rząd (np. wydawanie dowodów osobistych) – powinno nam zapłacić ponad 5 000 000 złotych i nie zapłaciło. Czekamy na wyznaczenie terminu i jestem pewien, że wygramy to postępowanie – stwierdził prezydent Piotr Głowski.

- I to tyle na temat tego co widzieliśmy w ostatnim czasie i jak samorządowcy reagują na przywożone tekturowe pieniądze. Nie lubię tego typu zabaw, gierek i ustawek, bo tylko tak można takie zachowania w tym terminie traktować. Tym bardziej, że ustawy nie ma i nie trzeba robić z tego szopki – mówił P. Głowski, odnosząc się do rządowych zapowiedzi uchwalenia tarczy dla samorządów.    

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki