Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

Ryszard Grześkowiak, pilanin, bibliotekarz, a przede wszystkim zapalony podróżnik, który od kilkunastu lat wraz ze swoim przyjacielem Ryszardem Tessaire przemierza rowerem świat, był gościem spotkania Zaczytanych Kinomananów, które tradycyjnie odbyło się w Herbaciarnio-warsztatowni KUBEK.

REKLAMA

- Alaska, „odizolowany” stan USA był celem tegorocznej wyprawy. Nasz gość opowiadał jakich ludzi spotkali po drodze, jaki był koszt podróży oraz o niedźwiedziach z parku Denali. Cała opowieść okraszona była zdjęciami z Alaski. Następnie przyszła kolej na Mongolię i Syberię, a trudy tej wyprawy mogliśmy zobaczyć na filmie Ryszard Teisseyre. Jak przyznał nasz gość Mongolia okazała się jak na razie najtrudniejszym i największym wyzwaniem. Dlatego podróżnicy zdecydowali, że koleją dotrą do Irkucka i nad Bajkał.  – opowiada współorganizator spotkania Krzysztof Oleksy.

Podczas spotkania R. Grześkowiak jak przygotować się do takich podroży.  Na zakończenie pan Ryszard otrzymał plecak z ręcznie malowanym rowerem od Herbaciarni KUBEK, a od Zaczytanych Kinomanów książkę polskiego podróżnika Marcina Gienieczko „Kierunek północ”.
 
- Dziękujemy Ryszardowi Grześkowiakowi za przyjęcie naszego zaproszenia i podzielenie się swoimi przemyśleniami i przeżyciami Turistiki Extreme – mówi  K. Oleksy i dodaje: - Życzymy mu powodzenia podczas kolejnych podróży i wyzwań.

Kolejne spotkanie Zaczytanych Kinomanów już w grudniu.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Justyna Smoguła Fotografia

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki