Pilanin z odznaczeniem Rzecznika Praw Obywatelskich

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Odznaką honorową Rzecznika Praw Obywatelskich „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”, odznaczył byłego senatora RP Mieczysława Augustyna, Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Adam Bodnar. RPO odbył również spotkanie z mieszkańcami Piły, podczas którego odpowiadał na pytania dotyczące przestrzegania praw obywatelskich w Polsce.

REKLAMA

Podczas spotkania w Regionalnym Centrum Kultury, pilanie pytali Adama Bodnara o łamanie w Polsce praw kobiet, które wciąż są dyskryminowane przez pracodawców z powodu możliwości zajścia w ciążę, czy bycia matką małych dzieci. Inne pytanie dotyczyło osób niepełnosprawnych, które z powodu epidemii koronowirusa, od wielu miesięcy są izolowane, mimo że nie wykryto u nich zakażania. Pilanie pytali ponadto o ocenę przestrzegania praw człowieka w Polsce, po przemianach społeczno-politycznych, które nastąpiły po 1989 roku.

Przed spotkaniem z pilanami odbyła się uroczystość, podczas której Adam Bodnar uhonorował byłego senatora Mieczysława Augustyna odznaką honorową Rzecznika Praw Obywatelskich „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”.

– Jako senator RP pan Mieczysław Augustyn bardzo zasłużył się dla obrony praw  najsłabszych Polaków. Przede wszystkim seniorów i osób niepełnosprawnych – uzasadnił Adam Bodnar – RPO podkreślił jednocześnie, że w swoich działaniach M. Augustyn był skuteczny, co – jak podkreślił A. Bodnar – jest rzadkie wśród polskich parlamentarzystów.

"Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka” – polskie resortowe odznaczenie cywilne, nadawane przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Odznaka została ustanowiona Rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 2 listopada 2009 r. jako zaszczytne honorowe wyróżnienie i może być nadawana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych, organizacjom lub instytucjom mającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw człowieka. Odznaka jest jednostopniowa."{ - czytamy w Wikipedii.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl; zdjęcia: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki