Pilski Budżet Obywatelski = 76 inwestycji

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

 22 z 26 zadań wybranych przez pilan podczas ubiegłorocznych konsultacji budżetu obywatelskiego zostało zrealizowanych. Ostatnim z nich jest parking z oświetleniem, wybudowany na wniosek mieszkańców Podlasia.

REKLAMA

Budowa parkingu kosztowała 302 000 zł, a w jej ramach wykonano: jezdnię manewrową, miejsca postojowe, przebudowę odwodnienia i sieci wodociągowej, instalację oświetlenia oraz montaż urządzeń organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

 
- W latach 2014-2017 wspólnie z mieszkańcami Piły zrealizowaliśmy już 76 różnego rodzaju zadań za kwotę 11 mln zł. W przygotowaniu są kolejne inwestycje wskazane przez pilan w tegorocznych konsultacjach – powiedział prezydent Piotr Głowski
 
Inwestycje przeniesione na 2018 rok to: 
 
Rozbudowa bazy sportowej na terenie Gimnazjum nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 5, budynek nr 2) – zadanie zostanie zrealizowane po zakończeniu termomodernizacji budynku szkoły.
Rewitalizacja płyty boiska bocznego przy stadionie MOSiR – aktualnie trwa skomplikowana i długotrwała  procedura odlesienia terenu części boiska.
Stworzenie przy Szkole Podstawowej nr 3 (dawny Zespołu Szkół nr 1) miasteczka ruchu drogowego – zadanie zostanie zrealizowane wraz z przebudową płyty boiska.
Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej nr 6 – zadanie zostanie zrealizowane wraz z budową hali sportowej.
 
- Cieszę się, że nasi mieszkańcy chcą mieć realny wpływa na to, co dzieje się w otaczającej nas rzeczywistości - podsumował - P. Głowski.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Piotr Gadzinowski; UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki