Pilski PSZOK gotowy i czeka na odpady

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

Od 1 czerwca Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy F. Philipsa w Pile,  będzie dostępny dla mieszkańców. Dzisiaj odbyło się  symboliczne przekazanie obiektu.


REKLAMA

Pilski PSZOK powstał przy ulicy Philipsa, na działkach udostępnionych przez władze Piły. Obiekt ma powierzchnię 3984 metrów kwadratowych. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od godziny 10 do godziny 14. Z PSZOK-u mogą korzystać mieszkańcy gmin należących do Związku, którzy złożyli deklarację i regularnie uiszczają opłatę za odbiór odpadów komunalnych. Wybudowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pile kosztowało niemal 2 500 000  złotych.

Od 1 czerwca zostaną uruchomione dla mieszkańców wszystkie punkty w powiecie pilskim: w Pile, Wyrzysku, Grabównie, Kaczorach i Ujściu. W sumie trzynaście PSZOK-ów będzie obsługiwało 173 tysiące mieszkańców gmin należących do ZM „PRGOK”.

Przypomnijmy: Budowa jednocześnie 13 punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w dwunastu gminach, to największa inwestycja Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” i zarazem największy tego typu projekt w skali kraju. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 20 800 000 zł, z czego kwota dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wynosi ponad 14 400 000 zł.  

Osiem PSZOK-ów w dwóch powiatach już funkcjonuje i to z powodzeniem. Znajdują się one w Okonku, Jastrowiu, Krajence, Wieleniu, Drawskim Młynie, Krzyżu Wielkopolskim, Czarnkowie Gajewie i Czarnkowie Brzeźnie.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: PRGOK; zdjęcia: UM Piły i PRGOK

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki