Pilskie hospicjum gotowe do budowy!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Blisko 5 600 000 złotych na budowę hospicjum w Pile pozyskało z funduszy Unii Europejskiej Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Oznacza to, że budowa tego tak potrzebnego w Pile ośrodka,  może ruszyć w każdej chwili.
 

REKLAMA

Pilski projekt pod nazwą: "Budowa hospicjum stacjonarnego z Zakładem opiekuńczo-leczniczym, dróg wewnętrznych i miejsc postojowych oraz nasadzenie zieleni izolacyjnej, na działce  nr 178 przy ul. Królewskiej 8 w Pile", znalazł  się na liście  11 podobnych inwestycji zakwalifikowanych do dofinansowania z puli środków WRPO 2014+,  w ramach poddziałania Infrastruktura ochrony zdrowia. Dokładnie, na budowę pilskiego hospicjum Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, pozyskało kwotę  5 589 214,93 złotych.

- To jest kwota dnia i krok milowy w budowie domu dla ludzi chorych i niepełnosprawnych. Nasze wspólne kilkuletnie starania o przygotowanie inwestycji, zdobycie finansowania dla budowy Hospicjum w Pile właśnie dobiegły końca. Gratuluję doktorowi Pawłowi Wiszniewskiemu, pani Józefie Wiśniewskiej oraz pozostałym członkom Towarzystwa tego sukcesu - powiedział podczas konferencji prezydent Piotr Głowski.

Zaangażowanie pilskiego samorządu, a przede wszystkim mieszkańców Piły docenił Paweł Wiszniewski z Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

- Dziękuję panu prezydentowi i radnym Rady Miasta Piły za wsparcie, które odczuwaliśmy od samego początku. To dzięki temu możemy się wspólnie cieszyć z tego sukcesu – stwierdził doktor P. Wiszniewski i dodał.: - Dziękujemy również wszystkim ludziom, którzy wsparli nasze zbiórki. To dzięki ich szczodrości uzyskaliśmy pieniądze na wkład własny, bez którego nie moglibyśmy uzyskać zewnętrznego dofinansowania.

Przypomnijmy: Urząd Miasta wraz z jednostkami organizacyjnymi oraz Radą Miasta Piły od początku wspierają projekt budowy Hospicjum. W 2014 roku prezydent Piotr Głowski na podstawie Uchwały Rady Miasta Piły przekazał Towarzystwu Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej za symboliczną opłatą działkę o powierzchni 0,8289 ha. Zmieniono również Plan Zagospodarowania Przestrzennego, tak by umożliwić Towarzystwu budowę hospicjum w tej lokalizacji.  Władze miata oraz radni przez wiele lat wspierali również publiczną zbiórkę pieniędzy poprzez koncerty, kwesty i inne imprezy o charakterze charytatywnym. Łącznie (razem z 1% podatkowym) udało się zgromadzić ponad 1 194 832,17 zł

Budowa Hospicjum wraz z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Pile, wychodzi na naprzeciw zapotrzebowaniu na ośrodek, w którym przewlekle chorzy będą mogli znaleźć fachową, stacjonarną opiekę.  Obiekt będzie miał 40 łóżek, z czego 30 będzie miało status opiekuńczo-leczniczy, 10  hospicyjny dla dorosłych i dzieci. Inwestycja obejmuje budowę budynku parterowego. W ramach projektu zostanie również zrealizowany zakup i montaż wyposażenia medycznego. W tej chwili termin zakończenia budowy to koniec bieżącego roku, jednak ze względu na opóźnienie procedur przyznania dofinansowania, może on ulec kilkumiesięcznemu przesunięciu.

- Mamy projekt, pozwolenie na budowę i wszystkie inne niezbędne dokumenty, więc budowę możemy rozpocząć nawet dzisiaj. Czekamy tylko na podpisane dokumenty, potwierdzające przyznanie dofinansowania – zadeklarowała Józefa Wiśniewska z   Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Poniżej w galerii można się przekonać, jak pilskie hospicjum będzie wyglądało po zakończeniu budowy.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: PP24.info.pl, UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki