Pojechali na staż do Hiszpanii

Staż w hiszpańskich  w zakładach gastronomicznych i firmach cateringowych odbędzie 20 uczniów pilskiego „Gastronomika”. Po logistykach z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 - którzy staże odbyli we Włoszech – jest to kolejna grupa młodzieży odbywająca praktyki zawodowe za granicą.

Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile do Hiszpanii, realizowany jest w ramach programu Erasmus + „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia  zawodowego”. Szkoła pozyskała blisko 200 tysięcy złotych na własny projekt „Fachowy praktyk i praktyczny fachowiec w gastronomii”. W hiszpańskiej Andaluzji – gdzie odbywa się staż - młodzież pozna tamtejszą tradycyjną kuchnię, a także tajniki produkcji wina, piwa i koziego sera. Nie zabraknie także wycieczek krajoznawczych.

- Podczas tych staży uczniowie zwiększają swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i organizacji pracy w zakładzie gastronomicznym, technik żywienia i usług gastronomicznych ze szczególnym naciskiem na produkcję cateringową. Rozwiną też umiejętności językowe oraz poszerzą swoją wiedzę na temat kultury Hiszpanii, a zwłaszcza Andaluzji gdzie będą przebywać – mówi Urszula Mrall, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

Młodzież będzie przebywać w Hiszpanii do 29 lipca. W listopadzie natomiast, na zagraniczne staże wyjadą logistycy z ZSP nr 2 przy ul. Teatralnej.

Źródło: Piotr Gadzinowski, Starostwo Powiatowe w Pile, zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Pile