Pojechali na staż do Hiszpanii

Staż w hiszpańskich  w zakładach gastronomicznych i firmach cateringowych odbędzie 20 uczniów pilskiego „Gastronomika”. Po logistykach z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 - którzy staże odbyli we Włoszech – jest to kolejna grupa młodzieży odbywająca praktyki zawodowe za granicą.

REKLAMA

Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile do Hiszpanii, realizowany jest w ramach programu Erasmus + „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia  zawodowego”. Szkoła pozyskała blisko 200 tysięcy złotych na własny projekt „Fachowy praktyk i praktyczny fachowiec w gastronomii”. W hiszpańskiej Andaluzji – gdzie odbywa się staż - młodzież pozna tamtejszą tradycyjną kuchnię, a także tajniki produkcji wina, piwa i koziego sera. Nie zabraknie także wycieczek krajoznawczych.

- Podczas tych staży uczniowie zwiększają swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i organizacji pracy w zakładzie gastronomicznym, technik żywienia i usług gastronomicznych ze szczególnym naciskiem na produkcję cateringową. Rozwiną też umiejętności językowe oraz poszerzą swoją wiedzę na temat kultury Hiszpanii, a zwłaszcza Andaluzji gdzie będą przebywać – mówi Urszula Mrall, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

Młodzież będzie przebywać w Hiszpanii do 29 lipca. W listopadzie natomiast, na zagraniczne staże wyjadą logistycy z ZSP nr 2 przy ul. Teatralnej.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, Starostwo Powiatowe w Pile, zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki