Policja zlikwidowała "biznes" samochodowy

16 samochodów i mnóstwo części samochodowych przywiezionych nielegalnie z Anglii z przeznaczeniem do sprzedaży ,  zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Wyrzysku.  Funkcjonariusze zatrzymali również 31-letniego mieszkańca miasta, który parał się nielegalnym procederem.

REKLAMA

- Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili, że jeden z mieszkańców miasta na swojej posesji przechowuje pojazdy sprowadzane z zagranicy. Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie i  ustalili, że 31-letni mężczyzna bez wymaganego zezwolenia sprowadza z Anglii wyrejestrowane pojazdy z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży, co jest absolutnie zabronione – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.
 
- W efekcie funkcjonariusze wkroczyli na podejrzaną posesję, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych odkryli 18 samochodów (głównie marki Opel) oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów.

Ujawnione mienie zostało zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu z Delegaturą w Pile.

 - Zatrzymany 31-letni mężczyzna przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem. Potwierdził, że przywoził wyrejestrowane samochody, które demontował i następnie pozyskane części - które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady -   sprzedawał – kontynuuje Ż. Kowalska i dodaje. : - Podejrzany usłyszał zarzut z art. 183 § 1 Kodeksu Karnego, który mówi, że kto bez wymaganego zgłoszenia lub zezwolenia, albo wbrew jego warunkom przywozi z zagranicy lub wywozi za granicę odpady niebezpieczne, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki