Porozmawiają o przemocy wobec kobiet i dziewcząt

Na Seminarium „Nie dla przemocy wobec kobiet i dziewcząt zapraszają: Katedra Pracy Socjalnej Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Studenckie Koło Naukowe AUXILIA. Wydarzenie, które odbędzie się 28 listopada (jutro) przygotowano z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

„Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet proklamowało Pierwsze Forum Środowisk Kobiecych Ameryki Łacińskiej i Karaibów, obradujące w lipcu 1981 roku w stolicy Kolumbii, Bogocie. Datę wybrano nieprzypadkowo – 25 listopada 1960 r. w rządzonej po dyktatorsku przez Rafaela Trujillo Dominikanie, zamordowano trzy siostry Mirabal. Od kilkunastu lat DEPwK ma wymiar uniwersalny i ogólnoświatowy. W 1999 r. zatwierdziło go Zgromadzenie Ogólne ONZ, inicjatywę poparła też Unia Europejska." - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Seminarium odbędzie się 28 listopada 2019 r. w siedzibie Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, przy ul. Podchorążych 10, bud. J, I piętro, s. 107.

HARMONOGRAM

9:15 – 10:00: rejestracja uczestników10.15 – 10.30: otwarcie seminarium:

- dr hab. Wojciech J. MALISZEWSKI, prof. PUSS – kierownik Katedry Pracy Socjalnej Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile

- insp. Sebastian Cichocki – Komendant Komendy Powiatowej Policji w Pile

10.30 – 13.00: wystąpienia zaproszonych gości:

1.    Osobowościowe predyspozycje do agresji i przemocy – dr hab. Wojciech J. MALISZEWSKI, prof. PUSS.

2.    Kobiety ofiary miłości – mgr Agnieszka Tartir, PUSS w Pile.

3.    Klimat szkoły a przemoc rówieśnicza. Z pozytywnym przykładem w tle – dr Romualda Kosmatka, PUSS w Pile.

4.    To nie Twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet - Iwona Kamińska-Lech, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski.

5.    Procedury Niebieskiej Karty. Teoria i praktyka – nadkom. Andrzej Latosiński, z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Pile.

6.    Przemoc w statystykach – sierż. szt. Izabela Pałubicka-Mościpan, Referat ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii Nieletnich, Wydział Prewencji KPP w Pile

7.    Rola i zadania zespołów interdyscyplinarnych w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie – Marzena Amza, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Pile

8.    Funkcjonowanie kobiet ofiar przemocy. Nawigacja układu nerwowego jako jedna z propozycji pracy z traumą – dr Dagmara Łupicka-Szczęśnik, PUSS w Pile.

9.    Przemoc wobec kobiet niepełnosprawnych – Sylwia Ostrowska, studentka kierunku Praca Socjalna PUSS w Pile.

10.    Przemoc wobec kobiet w wieku senioralnym – Daria Baranowska, studentka kierunku Praca Socjalna PUSS w Pile.

11.    Jesteś ofiarą przemocy lub jej świadkiem? Poradnik – Stela Zamara, studentka kierunku Praca Socjalna PUSS w Pile.

Źródło: PUSS w Pile; zdjęcie: PUSS w Pile