Powstają ulice w strefie przemysłowej

12.07.2017

 

#piła   #inwestycje   #strefa przemysłowa   #infrastruktura   #ulice   #budowa   #wawelska   

W strefie przemysłowej, w rejonie ulicy Wawelskiej, trwa budowa ulicy Magazynowej. To druga arteria (po ulicy Strefowej), która obsługiwać ma przedsiębiorstwa funkcjonujące i powstające w tej części miasta. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu: „Rewitalizacja obszarów poprzemysłowych i powojskowych na terenie miasta Piły – rozwój strefy przemysłowej Piła południowo-wschodnia”.  

Południowo-wschodnia część Piły pełni funkcję przemysłową i wykonanie nowej infrastruktury drogowo-technicznej ma kluczowe znaczenie dla rozwoju miasta. Dlatego zadanie to jest priorytetem zarówno dla pilskiego samorządu jak i dla Województwa Wielkopolskiego.  W pierwszej kolejności wybudowano drogę prowadzącą do Pomorskiej Specjalnej Strefy Przemysłowej (ul. Strefowa), a teraz budowana jest ulica Magzynowa (łącznie 1, 8 km nowych ulic). Inwestycja obejmuje: wykonanie infrastruktury podziemnej, budowę jezdni z odwodnieniem, chodników, ścieżek rowerowych oraz nowoczesnego, „inteligentnego” i energooszczędnego oświetlenia ulicznego.

Na przebudowę czeka również ulica Wawelska. Inwestycja prowadzona będzie od torów kolejowych Piła-Chojnice w kierunku wyjazdu z miasta.   Dzięki temu Wawelska zyska nową trzypasmową jezdnię, przystosowaną do ruchu ciężkiego z dobrze rozwiązanymi skrzyżowaniami w formie skanalizowanej lub o ruchu okrężnym ( 3 ronda i 2 skrzyżowania skanalizowane). Tu także powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa oraz zastosowane inteligentne oświetlenie uliczne. Ten etap przebudowy zakończy się skrzyżowaniem z drogą dojazdową za wiaduktem drogi krajowej nr 11.

Wszystkie przygotowane projekty były wcześniej wielokrotnie konsultowane z mieszkańcami miasta, a przede wszystkim z przedsiębiorcami, którzy w tym rejonie prowadzą swój biznes.

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

NASTĘPNE >

 

 

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: P. Gadzinowski, UM Piły

1  /  7