Powstaje kolejna kuźnia siatkarskich talentów

Siatkarski Ośrodek Szkolny powstanie w szkole Podstawowej nr 2. Porozumienie w tej sprawie zawarły: Szkoła Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, Polski Związek Piłki Siatkowej i Gmina Piła. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

Podpisane porozumienie zakłada, że programem szkoleniowym objęte zostaną klasy sportowe: IV, V, VI i VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. Dzieci trenować będą 10 godzin tygodniowo.  W ramach umowy Miasto udostępni obiekty sportowe,oraz zapewni uczniom jeden pełnowartościowy posiłek dziennie. PZPS natomiast zakupi sprzęt sportowy, materiały dydaktyczne – w tym sprzęt elektroniczny dla nauczycieli – oraz sfinansuje  opiekę lekarza i fizjoterapeuty.

Z młodzieżą pracować będą nauczyciele: Sławomir Świderski – jako koordynator oraz Tomasz Idzikowski  i Artur Pyszewski – jako trenerzy. Przypomnijmy, że będzie to w Pile drugi ośrodek siatkarski. Młode siatkarki wychowuje także Szkoła Podstawowa nr 5 (byłe Gimnazjum nr 4).

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: UM Piły