Powstaną nowe tereny inwestycyjne (wkrótce)

Gmina Piła przekazała firmie BUDIMEX S.A. plac budowy wzdłuż ulicy Młodych (dawniej Walki Młodych). Całkowity koszt inwestycji to ponad 11,6 miliona złotych, z czego 85 procent pokryje dotacja z funduszy Unii Europejskiej.  Termin zakończenia prac wyznaczono na drugi kwartał 2018 roku.

REKLAMA

Przekazanie placu budowy wykonawcy oznacza, że uzbrajanie terenów przy ulicy Młodych w niezbędną infrastrukturę techniczną rozpocznie się niedługo. Prace obejmą budowę: ok 1,450 km dróg wewnętrznych z chodnikami, ścieżką rowerową; 2,057 km kanalizacji deszczowej, 1,670 km kanalizacji sanitarnej, 1,647 km sieci wodociągowej, 2,945 km instalacji energetycznej oraz 1,541 km kanału telekomunikacyjnego. Planowany termin zakończenia robót wyznaczono na drugi  kwartał 2018 roku, a ich wartość oszacowano na ponad 11 600 000. 85 procent tych kosztów pochodzić będzie ze środków unijnych.

Miasto liczy, że dzięki bogatej ofercie uzbrojonych i dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych, w Pile i w regionie nastąpi dalszy wzrost inwestycji przemysłowych, a co za tym idzie zwiększy się również liczba nowych miejsc pracy.

Aby jednak tak się stało, konieczna będzie modernizacja na całej długości samej ulicy Młodych. Co prawda w ramach tej inwestycji, gmina Piła wykona przebudowę 500 metrowego odcinka od zjazdu z drogi krajowej nr 11 (w dwóch kierunkach), jednak na wykonanie reszty modernizacji potrzeba około 22 milionów złotych. Przypomnijmy, że ul. Młodych jest droga powiatową i jej remont leży w gestii Starostwa Powiatowego w Pile.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki