Prezydenci wolnej Piły w obronie demokracji i samorządności

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

O masowy udział w wyborach i głosowanie na Rafała Trzaskowskiego, zaapelowali wspólnie do pilan czterej prezydenci - Piotr Majchrzak, Mirosława Rutkowska-Krupka, Zbigniew Kosmatka i Piotr Głowski - rządzący miastem po przemianach w 1989 roku.

REKLAMA

- Spotykamy się w niezwykłym gronie, bo i czas niezwykły, w którym bledną różnice, jakie nas prezydentów dzieliły. My się różniliśmy i kłóciliśmy o rzeczy ważne dla wszystkich mieszkańców. Czy coś zrobić szybciej, czy wolniej, w tym , czy w innym miejscu. Ale nigdy o to, czy sami będziemy wybierać swojego prezydenta i swoich radnych, czy te sprawy będą załatwiane w Warszawie, a prezydent przyjedzie do Piły w teczce. Będziemy decydować, gdzie przez najbliższe lata - a może przez wiele lat - będą żyć nasze dzieci i wnuki. Czy będziemy wśród tych, którzy wyznają zasady zachodniej demokracji, czy gdzieś na wschodzie - gdzie sposoby działania i myślenia związane są z oligarchią polityczno-państwową. Czy będziemy żyć w demokracji,czy w  warunkach, w których obywatel się boi i ma nierówne szanse w zderzeniu z państwem – mówił  obecny prezydent Piotr Głowski, który był inicjatorem wspólnego apelu włodarzy Piły i apelował do pilan:

- Wasz głos może mieć wpływ na wynik wyborczy. Każdy głos jest ważny, sondaże wskazują, że o wyniku wyborów mogą zadecydować takie miasta jak Piła. Dlatego bardzo prosimy państwa o masowy udział w wyborach. 62 procent to dobry wynik, ale do 100 procent jeszcze daleko i są jeszcze duże możliwości poprawy frekwencji. Bardzo na to liczymy – prosił pilan P. Głowski w imieniu swoim i towarzyszących mu prezydentów.

- Będę zdecydowanie głosowała na pana Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy – zadeklarowała Mirosława Rutkowska-Krupka i uzasadniała: - Zadecydowały o tym trzy kwestie, które między innymi poruszył w swojej kampanii. Po pierwsze wspieranie rozwoju samorządów terytorialnych, w których ja funkcjonuję na różnych szczeblach i wiem, że silny samorząd to dobry rozwój naszego kraju. Drugi aspekt to ochrona klimatu i wsparcie odnawialnych źródeł energii, zamiast stawiania na węgiel i budowę elektrowni atomowych. Trzecia sprawa to wzrost bezpieczeństwa i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej, w tym w Unii Europejskiej i w strukturach NATO. Dlatego apeluję do pilan – w tym i moich wyborców – o szeroki udział w wyborach i oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego – wzywała M. Rutkowska-Krupka.

- Do przyjęcia zaproszenia pana prezydenta Piły i stanięcia obok koleżanki i kolegów, skłoniło mnie to, że obecny prezydent Duda łamał konstytucję oraz doprowadził do kompletnego zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Grzeszki – które dyskredytują obecnego prezydenta - można by wymieniać długo i moim zdaniem, nie powinien on w ogóle startować w wyborach. Ja na pana Dudę na pewno nie zagłosuję i apeluję do wszystkich o szeroki udział w wyborach, które mogą zadecydować o przyszłości naszego kraju – mówił Piotr Majchrzak, pierwszy prezydent Piły po 1989 roku.

- W ciągu wielu lat mojej prezydentury zdarzyły się trzy momenty, z których jeden był radosny i dwa bardzo smutne. Pierwszy to 1 maja 2004 roku, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej. Na twarzach ludzi widać było radość, że wreszcie szeroki świat i Europa stanęły przed Polakami otworem. Mówiąc o drugim i trzecim wydarzeniu na myśli miałem kwiecień 2005 roku i śmierć papieża Jana Pawła II i kwiecień 2010 roku, kiedy wydarzyła się katastrofa smoleńska. Ale choć były to smutne chwile, widać było wśród ludzi wzajemną życzliwość i chęć bycia razem – wspominał Zbigniew Kosmatka i podkreślał: - Niestety, w ostatnich latach nastąpił wielki odwrót życzliwości i chęci budowania wspólnoty. Dlatego marzy mi się, by wróciły dobre obyczaje i myślę, że jedynym człowiekiem mogącym do tego doprowadzić jest Rafał Trzaskowski. 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki