Prezydent i parlamentarzyści wierzą Pawłowi Jarczakowi

Tak można podsumować konferencję prasową, która odbyła się pod Starostwem Powiatowym w Pile. Z dziennikarzami spotkali się: prezydent Piły i przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Piotr Głowski, posłanka Maria Janyska, senator Mieczysław Augustyn oraz zaproszony przez nich współtwórca Ruchu Wolne Sądy i Komitetu Obrony Sprawiedliwości adwokat Michał Wawrykiewicz. 

REKLAMA

- Chcemy z państwem porozmawiać o praworządności oraz o tym, czy działania podejmowane z różnych inicjatyw wobec osób pełniących funkcje publiczne są prowadzone rzetelnie, czy mają charakter polityczny – powiedziała Maria Janyska, posłanka na Sejm RP.

- Pani Maria Eschenbach austriacka pisarka powiedziała: „Najniżej upadło państwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności.” Dzieje się takie draństwo w sprawie Pawła Jarczaka, osoby w Pile powszechnie znanej, która powinna być dobrym przykładem jak można pełnić przez lata funkcje społeczne. Dzisiaj na wniosek starosty pilskiego toczy się postępowanie w prokuraturze, które mam nadzieję skończy się na etapie postępowania przygotowawczego – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy czasów, kiedy P. Jarczak był dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego, a Prokuratura Rejonowa w Pile zarzuca byłemu dyrektorowi przekroczenie uprawnień podczas zatrudniania w liceum głównej księgowej.

- Jako samorządowiec mogę powiedzieć, że zatrudnienie dobrej głównej księgowej to trudne zadanie, bo są one na rynku pracy rozchwytywane. I mówienie o tym, że ktoś chciał w tym przypadku uzyskać korzyści majątkowe jest właśnie zwykłym draństwem – uzasadnił P. Głowski swoją opinię, nawiązując do treści publikacji, jakie na ten temat ukazały się w programach telewizji publicznej i niektórych czasopismach lokalnych.

W uczciwość P. Jarczaka nie wątpi również senator Mieczysław Augustyn.

- Znam Pawła Jarczaka od lat jako człowieka uczciwego i zaangażowanego. Wierzę również, że te zarzuty jakie mu się stawia okażą się bezpodstawne – powiedział M. Augustyn.

Wątpliwości co do zarzutów stawianych byłemu dyrektorowi I LO, a obecnie opozycyjnemu radnemu w Radzie Powiatu w Pile, ma również adwokat Michał Wawrykiewicz.

- Jako adwokat zostałem poproszony, aby przyjrzeć się tej sprawie. Nie znam jeszcze akt, ale na podstawie tego co wiem z doniesień medialnych uważam, że postawienie w tej sprawie zarzutów karnych, jest daleko idącym nadużyciem. Bo jeśli nawet doszło do jakiegoś błędu formalnego w procesie zatrudniania księgowej w tej szkole, to ja nie widzę tu żadnego celu przestępczego. I ze swojej strony deklaruję, że jeżeli będzie w tej sprawie potrzebna pomoc prawna, to ja takiej pomocy udzielę – stwierdził adwokat Michał Wawrykiewicz. 

Przypomnijmy jednocześnie, że pilska prokuratura stawiając zarzuty Pawłowi Jarczakowi, nie miała żadnych zastrzeżeń w odniesieniu do pracy jaką wykonywała główna księgowa oraz nie dopatrzyła się prywatnych powiązań, które – według niektórych publikacji – miały łączyć ją z byłym dyrektorem I LO w Pile.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: Wojciech Szczerbiński

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki