Protest w obronie praw kobiet trwa. Dziś kolejne akcje

#ToJestWojna, pod takim hasłem będą dzisiaj protestować w naszym regionie obrońcy praw kobiet. Manifestacje odbędą się między innymi w Pile, w Złotowie i w Wałczu.


REKLAMA

Przypomnijmy: 22 października (czwartek) Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej orzekł, że przepisy pozwalające na aborcję w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, są niezgodne z konstytucją. Ta decyzja wywołała falę protestów tysięcy ludzi, którzy wyszli na ulice miast całej Polski.

 

Obrońcy praw kobiet manifestacje zapowiadają również na dzisiaj. W naszym regionie akcje protestacyjne pod hasłem #ToJestWojna odbędą się między innymi: w Pile, w Złotowie i w Wałczu.

W Pile manifestanci zapowiadają od godziny 16.15 blokadę ronda Jana Pawła II. W Złotowie o 16.30 rozpocznie się manifestacja pod biurem posła Prawa i Sprawiedliwości Marcina Porzucka, a w Wałczu protest rozpocznie się na placu Wolności o godzinie 19.00.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Straajk Kobiet Piła, PP24.info.pl; zdjęcie: Strajk Kobiet Piła

Przeczytaj także:

© PP24.info.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki