Przebudowa ulicy Okólnej tuż- tuż

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Okólnej podpisali dzisiaj:członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski i zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc. W ramach tego porozumienia gmina Piła, uzyskała z programu WRPO 2020 ponad 2 700 000 złotych dofinansowania na zrealizowanie tej ważnej dla pilan inwestycji. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 3 500 000 złotych, prace mają się zakończyć do końca 2020 roku.

REKLAMA

Projekt przebudowy ulicy Okólnej nosi tytuł „ Poprawa mobilności miejskiej w Pile w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej - ul. Okólna” i obejmuje: budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Okólnej, Roosevelta i Tucholskiej, ścieżki rowerowej szerokości 2 metrów i chodnika szerokości 1,5 metra na odcinku od ulicy Młodych do ulicy Tucholskiej, montaż oświetlenia energooszczędnego (43 oprawy) oraz tablic dynamicznej informacji dla pasażerów komunikacji miejskiej.

- Gratuluję radnym i władzom Piły bardzo dobrze przygotowanego projektu, który w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i będzie dobrze służył mieszkańcom miasta – stwierdził po podpisaniu umowy Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

- Cieszymy się, że ta inwestycja zostanie wykonana, bo skrzyżowanie które ma zostać przebudowane, od dawna sprawia wiele problemów kierowcom, którzy często muszą długo czekać na możliwość wyjechania na Okólną z ulic podporządkowanych – podsumował Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Dla mieszkańców tej części Piły ważne jest również to, że przebudowa ulicy i ronda, nie spowoduje likwidacji znajdującego się w tym miejscu skweru i placu zabaw. 

- Wiemy, że skwer spełnia w tym miejscu bardzo ważną rolę i dlatego inwestycja została tak zaplanowana, że teren ten zmniejszy się tylko w niewielkim stopniu – zapewniła dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Jolanta Sobieszczyk, która w imieniu gminy Piła będzie nadzorowała przebieg inwestycji.

Przebudowa ma się odbędzie się w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i ma się zakończyć do końca 2020 roku. 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Wojciech Szczerbiński

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki