Przedszkolaki apelują. Zostań dawcą!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 21)

 

Dzieci z ośmiu pilskich przedszkoli manifestowały dzisiaj, namawiając pilan do zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku.   W ten sposób przedszkolaki pomagali Michałkowi,  swojemu rówieśnikowi i koledze, który jest chory na aplazję szpiku kostnego i walczy o życie.  Rejestracja potencjalnych dawców, będzie prowadzona w sobotę i w niedzielę w kilku punktach Piły. Szczegóły poniżej. 

REKLAMA

Dwudniowa akcja rejestracji dawców będzie prowadzona:

16 września 2017

Inwest-Park (wejście A), ul. Dąbrowskiego 8, w godzinach od 10:00 do 16:00;

Galeria VIVO!, ul. 14-go Lutego 26, w godzinach od 12:00 do  21:00;

Galeria ATRIUM Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99, w godzinach od 12:00 do 21:00;

 17 września 2017

Inwest-Park (wejście A), ul. Dąbrowskiego 8, w godzinach od 10:00 do 16:00;

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, ul. Złota 1, w godzinach od 11:00 do 17:00

Galeria VIVO! Piła, ul. 14-go Lutego 26, w godzinach od 12:00 do 20:00;

Galeria ATRIUM Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99, w godzinach od 12:00 - 20:00

Organizatorzy akcji rejestrowania potencjalnych dawców, apelują o masowy udział i mówią o mitach i złych stereotypach, które zrobiły już wiele złego i zniechęcają ludzi do bycia dawcą.

- Pobranie komórek macierzystych jest bezpieczne i praktycznie bezbolesne. W 80% przypadków komórki macierzyste pobierane są z krwi obwodowej, co przypomina proces oddawania krwi. Niekiedy szpik pobierany jest z talerza kości biodrowej, ale nigdy - jak się powszechnie uważa - z rdzenia kręgowego - zapewnia Ewa Nawrot, koordynator ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS.

Jej słowa potwierdza młodszy specjalista Straży Miejskiej w Pile Dorota Bielicka, która jest dawcą rzeczywistym i była poddana takiemu zabiegowi.

- Zabieg polegał na dwóch wkłuciach i przetoczeniu krwi przez separator, który podczas przetaczania krwi separował z niej komórki macierzyste potrzebne biorcy. Zabieg był bezbolesny i trwał około pięciu godzin - zapewnia D. Bielicka, której decyzja o byciu dawcą uratowała życie, nieznanemu pilance mężczyźnie w Turcji.

Informacje o rejestracji potencjalnych dawców szpiku dostępne są na facebookowym profilu spółki Inwest-Park. O dawcach szpiku i procedurach z tym związanych można przeczytać na stronie internetowej Fundacji DKMS.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcia: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki