#pszczelichallenge z Fundacją Pszczoła. Zadeptaj stres, siej dobro!

Już w najbliższą sobotę (27 czerwca) Fundacja Pszczoła zaprasza  do aktywnego włączenia się w budowanie pasieki edukacyjnej i ogrodu społecznego.  Akcja #pszczelichallenge odbędzie się pod hasłem  „Mierz-buduj-miej zakwasy”. Wystarczy o 10:30 przyjść na teren Nadnoteckiego Instytutu UAM


REKLAMA

Fundacja Pszczoła , tworzy pasiekę edukacyjną i ogród społeczny po to, by mieszkanki i mieszkańcy Piły z bliska poznali  życie pszczół.  Będą tu też mogli popracować  albo po prostu odpocząć, Fundacja Pszczoła działa w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego, w ramach której organizacje społeczne realizują różne, pożyteczne lokalnie działania. 

W sobotę siejemy dobro!

W sobotę  27 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie pasieki i ogrodu. Będziemy działać na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM od 10:30 pod hasłem  zadeptaj stres i siej dobro! W planach nawożenie ziemi, mieszanie jej z obecnym podłożem, sadzenie drzew owocowych, sianie łączki kwietnej na terenie pasieczyska.

- Na finał przeprowadzimy Mariolki, czyli nasze fundacyjne maskotki, które zamieszkają w przygotowanym przez nas wszystkich ogrodzie – mówi Bożena Wola, prezeska Fundacji Pszczoła

Każda osoba, która włączy się w prace,  otrzyma mały prezent – garstkę nasion roślin miododajnych, które będzie mógł wysiać sobie np. w donicy lub ogrodzie. 

Przygotowania w toku

W tym tygodniu przestrzeń Nadnoteckiego Instytutu UAM jest w rękach geodetów, mierniczych i młotkowych, którzy wyznaczają co do centymetra teren, na którym powstanie pasieka edukacyjna i ogród społeczny. Trwa też układanie krawężników i ścieżek pomocniczych, żeby wszystko było gotowe na sobotę.

 Szczegółowych informacji udziela:

Bożena Wola, prezes Fundacji Pszczoła

bozena.wola@fundacjapszczola.org

tel. 666 606 036

SAMteam

biuro@samteam.pl

tel.668 985801

Fundacja Pszczoła uczy i pokazuje, jak harmonijnie współistnieć w środowisku naturalnym. Prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, współpracuje również z firmami, które troszczą się o świat, w jakim funkcjonują.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Fundacja Pszczoła; zdjęcie: Fundacja Pszczoła

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki