Repair Cafe na rzecz Beaty Giłki

Już w najbliższa sobotę 7 października w godzinach od 10.00 do 14.00, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Buczka, odbędzie się kolejna edycja Repair Cafe Piła. Tym razem – prócz możliwości naprawy zużytego lub zepsutego sprzętu – uczestnicy będą mogli pomóc Beacie Giłce, pilance chorej na dystrofię mięśniową. Temu służyć ma akacja zbiórki plastikowych nakrętek „Idziemy po rekord”, która będzie kontynuowana co miesiąc, podczas kolejnych spotkań w ramach „Repair Cafe Piła”.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w Pile takie kawiarenki organizowane są cyklicznie raz w miesiącu od roku. Zazwyczaj pilanie do dyspozycji mają kilka serwisów, takich jak: rowerowy, krawiecki, elektryczny, komputerowy. Można także naostrzyć narzędzia, noże, czy nożyczki. Do tego – jak na prawdziwą kawiarnię przystało – serwowane są: kawa, herbata i słodkie wypieki, które przygotowują organizatorzy kolejnych edycji.  Ponadto dużym powodzenie cieszą się za każdym razem  warsztaty recyklingowe. Dodajmy, że „Repair Cafe Piła” jest jedną z pierwszych – jeśli nie pierwszą – taką inicjatywą w Polsce i została zauważona przez ogólnokrajowy kwartalnik samorządowy „Magazyn Miasta”. 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: Repair Cafe Piła

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki