Rośnie skala protestów w obronie praw kobiet

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

„Nie oddamy naszych praw”, „To jest wojna”, „Nie jestem za aborcją, jestem za wyborem” - tylko te trzy hasła (z wielu niesionych przez pilan), oddają atmosferę i skalę protestu, który wczoraj odbył się w naszym mieście.

REKLAMA

Tłumy pilan - tak jak w setkach miast i miasteczek w całym kraju - wyszły na ulice, by zamanifestować swój sprzeciw, wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającej w Polsce prawo aborcyjne. Według szacunków Policji w Pile manifestowało ok. 1000 osób, jednak te wyliczenia wydają się zaniżone. My szacujemy, że na ulice Piły wyszło do 2000 do 2500 kobiet i mężczyzn.

Przypomnijmy, że na środę (jutro) protestujące kobiety zapowiadają strajk w swoich zakładach w pracy. W piątek natomiast protestujący z całego kraju mają ruszyć samochodami do Warszawy.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info, Strajk Kobiet Piła; zdjęcia: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki