Seniorki zatańczyły dla przedszkolaków

„Pozytywka” to tytuł spektaklu, który wczoraj w Tetrze Miejskim pilskim przedszkolakom, zagrał Teatr Tańca „Balans”, działający przy Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Dzieci żywo reagowały na pantomimę odgrywaną na scenie.

Teatr Tańca „Balans” działa w funkcjonującym w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych od 1 kwietnia  2014 roku. Od tego czasu seniorki występujące pod opieką Danuty Kujawińskiej – choreografa i reżysera – zagrał dziesiątki spektakli, przygotowanych na okolicznościowe uroczystości organizowane przez CAOSiN z okazji np. Dnia Matki, Dnia Dziecka, czy święta wiosny. W 2016 roku Teatr Tańca Balans zajął pierwsze miejsce w kategorii taniec podczas ogólnopolskiego 17 Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”. Jak podkreślają panie występujące w Teatrze Tańca, inspiracją dla „Balansu” jest amerykańska tancerka Isadora Dancan, a repertuar przeznaczony dla publiczności w każdym wieku,  oparty jest na zróżnicowanej muzyce: od klasycznej, przez współczesną, do hip-hopu.

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Piotr Gadzinowski