Sobotni wieczór z Zaczytanymi Kinomanami

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Aura staje się coraz bardziej melancholijna. Lekarstwem na jesienne smutki jest niezawodny zestaw: dobry film, książka i kubek herbaty na wygodnej kanapie. Najlepiej wiedzą o tym Zaczytani Kinomani, którzy w sobotni wieczór spotkali się w herbaciarnio-warsztatowni Kubek.

REKLAMA

Zaczytani Kinomani to kilkunastoosobowa otwarta grupa dyskusyjna, która w miłej atmosferze lubi wymieniać się spostrzeżeniami na temat przeczytanych ostatnio książek, obejrzanych filmów i minionych wydarzeń kulturalnych. Klub miłośników literatury i kina działa od kwietnia 2016 r., choć idea comiesięcznych spotkań w lokalach przy kubku kawy lub herbaty zrodziła się w 2011 r. Wówczas w bibliotece przy ul. Ludowej działał Klub Dobrej Książki. A jak jest teraz?
Zaczytani Kinomani organizują wspólne wyjazdy. Tym razem wybierają się do Bydgoszczy, by zwiedzić najwazniejsze punkty w mieście oraz zahaczyć o ciekawe antykwariaty. W planach mają także odwiedzić pilską Szkołę Policji, aby dowiedzieć się nieco o sprawach kryminalnych. Podczas sobotniego spotkania miłośnicy filmu i książek wymienili sie swoimi opiniami na temat wyjątkowo udanego Pilkonu, który odbył się przed tygodniem. Porozmawiali również o filmach grozy, filmach wojennych, powieściach kryminalnych, o cyklu "Metro 2033" oraz o stanie polskiego czytelnictwa. Jak widać tematyka spotkań jest różnorodna. Z kolei atmosfera była bardzo swobodna, padło także wiele żartów. A po spotkaniu grupa udała się do kina na "To" ekranizację powieści Stephena Kinga.
Jeśli przygnębiają cię jesienne wieczory, a przyjemność czerpiesz z oglądania filmów i poszukiwania coraz ciekawszych lektur, przyjdź na spotkanie do Zaczytanych Kinomanów! Znajdź ich profil na Facebooku i sprawdź, co planują zrobić następnym razem.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki