Sukcesy w Mistrzostwach Wielkopolski LZS

27.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pila   #wrzesnia   #sport   #lekkoatletyka   #zwody lzs   #gwda piła   

Świetnie spisali się lekkoatleci Gwdy Piła, którzy we Wrześni reprezentowali powiat pilski w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Juniorów Młodszych, rozgrywanych w ramach  Memoriału im. Mariana Głuszka. Impreza ta jest wliczana do  międzypowiatowego współzawodnictwa  w zakresie sportu i kultury fizycznej  o puchar Marsazałka Województwa  Wielkopolskiego.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła wywalczyli trzynaście medali. Drużynowo  w gronie 35 powiatów zajęli  drugie miejsce. W kilku konkurencjach pilscy zawodnicy zdecydowanie  dominowali zajmując w niektórych przypadkach wszystkie, albo prawie wszystkie miejsca na podium. Tak było w skoku wzwyż chłopców, biegach na 400 i 1500 m.
 
W skoku wzwyż z bardzo dobrym wynikiem  190 cm zwyciężył Bartosz Chwiałkiewicz przed kolegami klubowymi Patrykiem Chwałkiewiczem (180 cm) i Jakubem Siekańskim (170 cm). W biegu na 400 m zdecydowanie zwyciężył  halowy mistrz Polski juniorów młodszych Dawid Borowik z czasem 52,64, wyprzedzając Krystiana Wojciechowskiego 53,12.  Podwójnym zwycięstwem zakończył się również bieg na 1500 m. Wygrał Mieszko Tobera 4:31,51 przed Mateuszem Fąsem 4:34,60.
 
Złoty medal zdobyła też  skoczkini wzwyż Anna Zartt (145 cm).  Ponadto brązowe medale w konkurencji indywidualnej zdobyli: Oriana Furmańczyk w biegu na 100 m – 13,88, Julia Popczuk w skoku wzwyż  (135 cm) i Filip Dziuba (na zdjęciu) w biegu na 800 m – 2:08,09.
 
Srebrny medal wywalczyła sztafeta 4 x 100 m chłopców - 46,17, biegnąca w składzie: Krystian Wojciechowski, Mikołaj Nowakowski, Gracjan Publicewicz i Dawid Borowik. Brązowy  medal w sztafevie 4 x100 m  zdobyły dziewczęta w składzie: Anna Zartt, Oriana Furmańczyk, Jagoda Dziuba,  Daria Kosicka- 55,72.

Niebawem najmłodsi lekkoatleci Gwdy wystartują  w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzików rozgrywanych w ramach Memoriału im. Bernarda Kobielskiego w Żerkowie. Będzie to już ostatnia wojewódzka impreza lekkoatletyczna wliczana do wojewódzkiego współzawodnictwa powiatów o puchar Marszałka  Wojewódzka Wielkopolskiego.

To może Cię także zainteresować:
Enea z PTPS-em na kolejny rok
PTPS wygrawa i awansuje!
“Gwda” udanie rozpoczęła halowy sezon

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: Gwda Piła