Sześciu na podwójnym gazie

09.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#powiat pilski   #policja   #ruch drogowy   #kierowcy   #nietrzeźwość   #prewencja   

Sześciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend na drogach naszego powiatu,  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Pilscy policjanci zapowiadają kolejne  akcje, które mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców.

Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem BMW, obywatel Ukrainy. Podczas kontroli stanu trzeźwości 33-letniego mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu ponad dwa promile.

- Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu, motocykla lub na rower. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.  Taka postawa to nasz społeczny obowiązek, bo w ten sposób możemy uratować ludzkie życie i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski – podkreśla podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policja przypomina jednocześnie, że: „W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, w każdej jednostce policji istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę.
 
- Przypominamy, że na biurze przepustek Komendy Powiatowej Policji w Pile, znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow -  mówi Ż. Kowalska i zapowiada, że działań mających na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących w najbliższym czasie będzie jeszcze więcej.

To może Cię także zainteresować:
Policja podsumowała 2017 rok
Uwaga! Wiatr do 110 km/h!
Sypnęło śniegiem i są wypadki (AKTUALIZACJA)

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: KPP w Pile