Targi Pracy i Kariery już za miesiąc

„Mobilni na rynku pracy”, pod takim hasłem odbędą się VIII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Termin 20 i 21 października, miejsce Inwest-Park, przy ulicy Dąbrowskiego 8.

Tradycyjnie tradycyjnie zostały podzielone na dwie części.

Pierwsza - Targi Edukacyjne pod hasłem „Pilska Warsztatownia” - odbędzie się w piątek 20 października, w godzinach od 10.00 do 14.00.  Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to kontynuacja cyklu warsztatów prowadzonych przez trenerów personalnych, którzy zaprezentują młodzieży szkolnej ofertę: gier interaktywnych, ćwiczeń i pokazów.  Swoje propozycje uczniom szkół różnego szczebla edukacji zaprezentują pilskie szkoły ponadgimnazjalne, średnie oraz uczelnie wyższe. Nowością tego dnia będzie „Strefa Szkół Językowych”, w której zainteresowani będą mogli zdobyć informacje na temat: certyfikatów językowych jakie można uzyskać, metod nauczania dla dorosłych jak i dla dzieci, kosztów oraz dotacji dających możliwość nieodpłatnej nauki. Główną atrakcją „Targów edukacyjnych” będzie natomiast event naukowy pt. „Chemia z efektem łał”, który przeprowadzi gość specjalny, czyli Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.

„Bądź mobilny na rynku pracy” to hasło, pod którym w sobotę 21 października w godzinach 0d 10.00 do 13.00, odbędą się Targi Pracy i Kariery. Jak zwykle odwiedzający będą mieli do dyspozycji: strefę doradców personalnych, strefę szkół językowych,  strefę Platformy Praca, strefę pracodawców, strefę kariery oraz nowość: strefę „Młoda mama wraca do pracy”.

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie: P. Gadzinowski